Po upozornění všímavého svědka na zápach v domě vyrazili na místo policisté. „Dle intenzity zápachu vytipovali jeho nejpravděpodobnější zdroj – tedy jeden z bytů. Uvnitř pak hlídka zastihla dva muže při výrobě pervitinu,“ popsala situaci mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Kriminalisté zajistili laboratorní techniku používanou k vaření pervitinu i potřebné chemikálie. Muži (24, 33 let) jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě uznání viny jim hrozí až pět let.

Na staršího z dvojice již dříve vydal soud příkaz k zatčení. Dotyčný byl již v minulosti za drogové delikty odsouzen k trestu obecně prospěšných prací, který ale nevykonal.
Muži pochopili, že nemá cenu zapírat a ke všemu se přiznali.

„Doznali se, popsali výrobu pervitinu. Uvedli také, že pervitin vyrobit nestihli, neboť v té době dorazili policisté,“ sdělila Holčáková. Jak dodala, díky lidem, kteří upozornili na nezvyklý zápach, již policisté odhalili několik varen. „Pokud ve svém sousedství zaznamenáte nestandardní zápach chemického rázu, sdělte to policistům,“ doporučila Holčáková.

Jeden z případů, kdy lidé kontaktovali policii, se stal vloni v září v Ostravě. Hlídka v bytě přistihla dva muže (30, 35 let), kteří zrovna vařili pervitin. Mladší z dvojice byl již za tento čin odsouzen. Na svobodu se dostal v červnu. Uvedl, že se po opuštění žaláře pustil do výroby pervitinu pro svou potřebu, známý mu pomáhal.