Třináctiletého chlapce řídícího automobil značky Škoda zastavili v těchto dnech večer v Ostravě.

Ve vozidle kromě mladíka seděli čtyři lidé ve věku od třinácti do let do sedmnácti let. Policie případ šetří jako neoprávněné užívání cizí věci. Nezletilce však nelze vzhledem k věku odsoudit. Policisté nyní zjišťují, jak se k automobilu dostal.

„Podezřelý využil svého práva a nevypovídal,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že v minulých měsících ostravská policie odhalila několik neplnoletých řidičů. Někteří se dokonce pokusili hlídkám ujet.

První tramvaj švýcarského výrobce Stadler dorazila do Ostravy, 23. dubna 2018.
Tramvaj od Stadleru už je v Ostravě. Celkem jich bude čtyřicet

Jedním z nich byl v březnu patnáctiletý chlapec. Policisté ho chtěli zastavit kolem třetí hodiny ranní na Nádražní ulici v Ostravě. Ochránce zákona zaujal nezvyklý způsob jízdy vozidla značky Škoda. „Na pokyn k zastavení řidič zareagoval tím, že začal ujíždět. Pokračoval ulicemi Ostravy, při odbočování však nezvládl řízení a při najetí na obrubník došlo k poškození pneumatik. Vůz pak zastavil,“ uvedla Holčáková.

O měsíc dříve skončil v rukou policie šestnáctiletý motorista, který kolem půlnoci projel na červenou křižovatku. V sobě měl přes jedno promile alkoholu. Spolu s ním seděl v autě patnáctiletý chlapec. Ani on nebyl střízlivý.

Přechod pro chodce u Ferony v Ostravě. Místo, kde řidič srazil dva bruslaře. Jeden z nich na místě zemřel, druhý je zraněný.
Smrtelná nehoda u Ferony: policie obvinila řidiče. Hrozí mu šest let vězen