Policisté potvrdili, že při loupežném přepadení dodávky s penězi pachatelé opravdu stříleli. Aby se akce vydařila beze svědků, zastavili tehdy provoz na dálnici D46 ve směru na Olomouc na osm hodin provoz. 

Přepadení se odehrálo v noci na neděli dvaadvacátého dubna, přibližně kolem jedné hodiny ráno, na 8,4. kilometru dálnice na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. „Můžeme potvrdit, že při zastavení dodávky převážející peníze došlo ke střelbě. Jak jsme již informovali, nikdo nebyl zraněn a pachatelé ani neukradli přepravovaný náklad,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Spadlý strom v Bohumíně, 30. dubna 2018
Silný vítr zasáhl sever Moravy a Slezsko. Vyvracel a lámal stromy

Na základě prvotních výsledků prověřování došli policisté k závěru, že spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici. Chtěli, aby čin zakryli a provedli beze svědků. To se však nepovedlo.

Kriminalisté už většinu svědků vyslechli. „Chybí jim ztotožnit a vyslechnout osádku menšího auta, zřejmě Fiatu Punto nebo Fordu Fiesta. Mohli mít dobrý výhled na přepadení. Auto s moravskoslezskou registrační značkou řídil muž, na místě spolujezdce seděla žena,“ objasnil Šváb.

Pokud lidé poznají obličeje na podobiznách, policisté přivítají informace o jejich totožnosti na lince 158.

Ilustrační foto.
Přepadení chtěli beze svědků. Lupiči kvůli tomu zastavili i provoz na dálnici