„Dostal zásah proudem,“ uvedl Radek Joklík ztiskového odboru Českých drah, podle kterého již vtéto lokalitě došlo křadě krádeží.

Muž se vzápětí zvýšky několika metrů zřítil do kolejiště. První pomoc údajně přivolali jeho komplicové, kteří vzápětí zmísta činu utekli. Mladík utrpěl velmi vážná poranění. Na obou rukou má popáleniny třetího a čtvrtého stupně, zlomeniny voblasti hrudníku a zraněnou páteř.

Při pádu došlo k přerušení míchy snásledným ochrnutím dolních končetin. Záchranná služba jej okamžitě převezla na urgentní příjem Městské nemocnice vOstravě-Fifejdách. Vzápětí byl přemístěn na oddělení ARO. Jak potvrdil primář ARO Cyril Kučera, jeho stav je vážný. „Dá se hovořit o trvalých následcích,“ řekl Kučera stím, že nyní je při vědomí.

Policisté včera zjišťovali okolnosti tohoto tragického případu. Současný zdravotní stav vylučuje výslech muže,“ řekl mluvčí severomoravské policie Milan Klézl, podle kterého nelze verzi o krádeži potvrdit ani vyvrátit.

Pokud by se ukázalo, že dotyčný je skutečně zlodějem kovů, šlo by na Ostravsku během posledních měsíců o několikátý podobný případ. Vtěch předchozích však byli pachatelé úspěšní. Dvakrát si například vybrali 270. kilometr železniční tratě mezi Ostravou-Hrušovem a Vrbicí.

„Nejdříve odřezali strojní ocelové lano držící závaží na stožáru. Pak vzali pětadvacet metrů měděného napínacího lana pod kladkou a izolátorem,“ popsal jeden ze zločinů policejní mluvčí stím, že zbytek měděného lana zůstal pod napětím tří tisíc voltů. „Visel ve výšce jeden a půl metru nad zemí a dva metry od pravé kolejnice,“ doplnil mluvčí.

Krátce po krádeži projížděl tímto místem montážní železniční vůz, který o kabel zavadil. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Provoz na trati však musel být omezen přibližně na tři hodiny.