Do vězení jej poslal Krajské soud v Ostravě, který jej uznal vinným z rozsáhlé zpronevěry. Ivo Dlouhý podle obžaloby z majetku firmy zpronevěřil víc než třicet milionů korun. Peníze z účtů převedl několik dnů poté, co ji údajně prodal. Rozsudek není pravomocný. Dlouhý se vyhlášení verdiktu nezúčastnil. Žalobce i obhájce si ponechali lhůtu k vyjádření.

Podle obžaloby Dlouhý firmu prodal 2. ledna 2013. V násle­dujících dnech vybral 30 milionů korun na třech pobočkách banky v Ostravě. Vždy 10 milionů korun. Následně v jiné bance vybral dalších 54 tisíc eur. Navíc prý v době, kdy už firmu prodal, vystavil svému známému plnou moc a pověřil jej, aby z banky v Praze vyzvedl obsah bankovní přihrádky. V ní bylo dalších 169 tisíc eur a 1,8 milionu korun. Pracovnice banky ale tuto operaci nedovolila provést.

Dlouhý podle svých slov firmu prodával, protože se chtěl věnovat synovi a nechtěl dojíždět na jednání do Prahy. Před soudem také uvedl, že nový majitel neměl na zaplacení kupní ceny. Proto se prý dohodli ještě před podpisem smluv, že si z účtů společnosti převede peníze a nechá na nich částky potřebné na uhrazení.

Soud ale tuto verzi neuznal. Kromě šestiletého trestu dostal Dlouhý i pětiletý zákaz vykonávání funkce statutárního orgánu obchodních společností.