„Je mi to moc líto. Chci se doznat k zavinění. Těžko se mi o tom hovoří, stále se s tím nedokážu vyrovnat,“ prohlásil u soudu, který se v roce 2019 tragickou nehodou zabýval. Jak se neštěstí odehrálo, si prý řidič nedokáže vysvětlit.

„V úvahu přichází jedině moje nepozornost. To místo znám, jezdil jsem tam nesčetněkrát. Chtěl bych se omluvit pozůstalým, kteří mi určitě nemohou odpustit,“ dodal.

Varování

Po vynesení rozsudku se mu dostalo důrazného varování před řízením ve zkušební lhůtě. Přesto ho policisté později přistihli za volantem. Tvrdil, že se jednalo o neodkladnou jízdu týkající se rodinných záležitostí.

Případ se dostal až před soud, který jeho obhajobu smetl ze stolu s tím, že se nejednalo o krajní nouzi, jež by jízdu ospravedlňovala. Muž byl uznán vinným z maření výkonu úředního rozhodnutí. Následoval peněžitý trest a další zákaz řízení.

Přeměna

Tím ale problémy teprve začaly. Jelikož porušil zákon ve zkušební lhůtě podmíněného odsouzení, soud jeho nehodu z roku 2018 znovu otevřel. A původně podmíněný trest mu změnil na nepodmíněný, což znamená dva roky žaláře.

„V rámci veřejného zasedání došlo k přeměně trestu,“ potvrdil Deníku mluvčí Okresního soudu v Ostravě Dalibor Zecha. Rozhodnutí je pravomocné.

K TÉMATU

Nebezpečné místo!

Na přechodu smrti v Ostravě-Porubě, který již prošel zabezpečovacími úpravami, došlo v minulosti k několika vážným nehodám. Ke třem rokům vězení byl například odsouzen dvaadvacetiletý mladík, jenž v těchto místech v září 2017 srazil osobním vozidlem devětaosmdesátiletou ženu a desetiletou dívku.

Důchodkyně zraněním podlehla, školačka utrpěla vážná zranění. Motorista se podle znaleckého posudku řítil k přechodu rychlostí 113 kilometrů v hodině. V době střetu mělo auto rychlost kolem sedmdesáti kilometrů. V úseku je povolena padesátka. Řidič vinu nepopřel, tvrdil však, že mu selhaly brzdy, se kterými měl dlouhodobé problémy. Kromě tříletého vězení dostal i sedmiletý zákaz řízení.