"Do svých osmnácti let byla prakticky jen jednou v noci mimo domov. Nenavštěvovala diskotéky ani podobné akce. V tomhle směru byla vzorné dítě. Bohužel v květnu 2009 potkala drogového dealera. Ten jí nabídl heroin. Pak už to šlo všechno velmi rychle. Heroin člověku zatemní mozek natolik, že komunikace s ním je strašně problematická,“ vzpomínal otec.

Rodina relativně brzy odhalila, že něco není v pořádku. Následovalo šokující heroinové odhalení a snaha o co nejrychlejší pomoc.

„Když jsme zjistili, že bere drogy, tak jsme se snažili, aby se co nejrychleji dostala do léčebny. Byla tam dvakrát,“ uvedl otec s tím, že dcera s léčbou souhlasila.

První léčba, probíhající v Opavě, však neměla dlouhého trvání. „Dealer si pro ni během čtrnácti dnů přišel. To samé se odehrálo v Kroměříži. Ten člověk byl psychopaticky nebezpečný, dokázal v ní vyvolat závislost, až démonickou. Nepouštěl ji od sebe na krok. Máme svědky, že když chtěla jít domů, tak ji držel,“ dodal otec.

Zlepšení nastalo pouze na podzim předloňského roku poté, co dotyčný skončil v nemocnici. „Když byl hospitalizovaný, tak drogy nebrala, nepotřebovala je,“ vzpomínal otec. Později se ale vše vrátilo do starých kolejí.

Otec se obrátil také na policisty

„Slibovali, že udělají nějaké kroky, ale k žádným výrazným nedošlo,“ vzpomínal otec. Policie nakonec celý gang, který heroinem zásoboval Ostravu i okolí, v květnu loňského roku rozprášila.

Impulzem pro závěrečnou fázi rozsáhlé protidrogové akce byla právě smrt dívky, která po užití poslední heroinové dávky zemřela. Drogu jí poskytl člověk, se kterým ji tři dny před tragédií seznámil její přítel.

Před soudem nakonec stanul pouze muž, který drogu dívce poskytl. Hrozí mu deset až osmnáct let vězení. Známý, který studentku přivedl až na samé drogové dno, v případu vystupuje pouze jako svědek. Podle otce to ale není správné. „Jeho podíl na vině je minimálně rovnocenný,“ uzavřel otec.

Soud případ heroinové smrtiodročil
Ostrava - Krajský soud odročil případ Radka Opiola (25 let) z Ostravy, který měl v květnu loňského roku podat smrtící dávku heroinu devatenáctileté studentce z Ostravska. Důvodem odročení je vypracování dalších znaleckých posudků.

Více o případu najdete zde: Během roku drogy připravily slušnou dívku o život