PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Přijel sparťan do Ostravy,
vytekl mu mozek z hlavy.
Policajti! Jdeme na ně!
Kontejnery – naše zbraně.

V plné pohotovosti budou moravskoslezští policisté, a to kvůli fotbalovému zápasu Baník versus Sparta, který se hraje v pondělí.

Utkání dvou nesmiřitelných rivalů pravidelně doprovázejí nejrůznější výtržnosti v ochozech.

Tomu, že by se tentokrát nic nestalo, věří jen málokdo.

Další díly seriálu najdete zde.

Zejména pokud dorazí stejní chuligáni z Prahy, kteří během posledního vzájemného zápasu letos v dubnu na Městském stadionu v Ostravě drsně změřili své síly s těžkooděnci. Jako zbraně tehdy použili kontejnery, které tlačili na ochránce zákona.

Těm se podařilo vozovou hradbu zdolat a výtržníky, kteří demolovali zařízení stadionu, zadržet.

Mezi zatčenými byl také osmatřicetiletý Petr z Prahy, jehož případem se již brzy bude zabývat Okresní soud v Ostravě. Čelí žalobě z výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

A rozhodně nejde o žádnou legraci. Ve hře je totiž několikaleté vězení. V krajním případě by mohl za mřížemi strávit až šest let. Podle zákona se totiž dopustil útoku se zbraní, kterou e kontejner v danou chvíli stal.

Muž po zadržení prohlásil, že se nechal strhnout davem. Toho dne prý vypil patnáct piv. Když si šel na stadionu pro šestnácté, cestou ke stánku si všiml, jak někdo tlačí kontejner. A tak se přidal. Kontejner málem srazil jednoho z policistů, který musel na poslední chvíli uskočit. Petr se dal na útěk, pivní nohy mu však vypověděly poslušnost. Následoval pád na zem a zatčení. Fanoušek Sparty při výslechu vyjádřil lítost. Možná se objeví i na pondělním zápase.