Tímto způsobem přepadávali dva mladiství ve věku od patnácti do osmnácti let opavské řidiče. Dvakrát nožem vyhrožovali, potřetí dokonce bodali a jeden kumpán dokonce vybídl druhého, aby řidiče zastřelil pistolí!

Mladíky, kteří se sériového přepadení taxikářů dopustili v červnu, červenci a prosinci loňského roku, už opavští kriminalisté dopadli a obvinili z trestného činu loupeže. Nad tím, co k tomu mladíky vedlo, zůstává rozum stát.

Do chodců v Torontu najel student s dodávkou.
Kamionem najedu do dětí, hrozil mladík z Ostravy. V plánu měl i natočení videa

„Nejspíše to byla jen jakási chuť něco takového si vyzkoušet, není známý žádný jiný zjevný motiv, například finanční,“ sdělil opavský kriminalista Adam Suchánek, jehož v této souvislosti překvapila závažnost zločinu.

„Je celkem běžné, že si pachatelé chtějí zkusit něco ukrást v obchodě, ale zkusit si loupež, a ještě se zbraní v ruce, to opravdu není běžné,“ přiblížil kriminalista.

Ačkoliv ani jeden z pachatelů nebyl v minulosti trestán, velmi brzy se to pravděpodobně změní. Mladíkům hrozí dva až deset let za mřížemi. Policisté také dali podnět na vzetí do vazby, který ale nebyl přijat.

Ilustrační foto.
V Opavě došlo k loupežnému přepadení taxikáře

Při útěku z místa činu mladíci ukradli řidiči klíče od vozidla, aby je nemohl pronásledovat, a pak jeden pachatel vyzval druhého, aby řidiče na místě zastřelil.

Více se dočtete už zítra v pátečním tištěném vydání Deníku.