K prvnímu incidentu došlo hned poblíž vlakového nádraží v Ostravě-Přívoze, kde se strhla přibližně desetiminutová potyčka. Na místo musely být přivolány policejní posily, které násilníky zpacifikovaly.

„Brněnský fanoušek při pěší cestě z hlavního nádraží na Bazaly zaútočil na dva policisty speciální pořádkové jednotky, kteří doprovázeli brněnské fanoušky. Pětadvacetiletý muž policisty kopal a oba udeřil pěstí. Ihned poté jej policisté za pomoci donucovacích prostředků zadrželi a okamžitě eskortovali do cely," uvedl mluvčí ostravské policie Petr Svoboda. Další incidenty následovaly během cesty na Bazaly a po utkání. „Při doprovodu fanoušků na stadion inkasoval policista, který vkleče zajišťoval jinou osobu, kop do zad," přiblížil jeden z dalších okamžiků Svoboda.

Zdroj: Youtube

Tři ze zatčených příznivců Zbrojovky, mezi kterými byl i jeden cizinec, čelí obvinění z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Ve vězení by mohli strávit až čtyři roky. Dalším násilníkům hrozí pokuty v rámci přestupkového řízení. 

Více zde: Policisté brněnským rowdies rychle ukázali, kdo je v Ostravě pánem