Kuriózní příběh slepic pokračuje. Byly kradené? Jejich majitel totiž policistům uvedl, že je dostal v práci darem a kvůli svému pracovnímu vytížení je ještě nestihl zabít. Hrozí mu až tři roky vězení za jejich týrání. Nedošlo mu totiž, že by jim uzavření v pytli mohlo vadit. Podle veterinářky vcelku logicky dvě z nich uhynuly na dehydrataci, přehřátí a udušení.

Skončí tím ale tento případ? To je otázka. Redakci Deníku se totiž ozval senior upozorňující na to, že před časem se mu právě šest slepic ztratilo. „Tři byly černé se žíháním, tři typicky rezavé. Tvrzení pána, že je dostal v práci, mi připadá podivné," uvedl Rudolf Ševčík, který bydlí v Třebovicích.

Z levé strany má les Turkov, z pravé strany nákladní haly. „Čas od času se mi nějaká slepice ztratí, ale říkal jsem si, že to může být liška nebo kuna, ale když jich bylo teď šest najednou a k tomu ten podivný případ, tak mi to nedalo. Nic bych za to nedal, že mi na ně chodí ti hoši ze skladů," popsal své domněnky senior.

INFORMAČNÍ EMBARGO

K jejich potvrzení nicméně potřebuje znát barvu slepic. A tu zřejmě nezjistí. Z dostupných policejních fotografií je pouze jisté, že některé jsou skutečně rezavé.

„Je to velmi kuriózní a specifický případ, nicméně neposkytujeme informace o osobách zúčastněných na trestním řízení tak, aby byly následně identifikovatelné. Pokud má pán podezření na protiprávní jednání, může ho oznámit na každé služebně policie ČR," uvedl její mluvčí Richard Palát.

K tomu se ale pan Ševčík nechystá. Je si vědom, že slepice se pohybují na prostranství, které právě od zmíněných hal není zabezpečené, a tuší, že by nepochodil. A k případu samotnému mu při návštěvě několika stanic s ohledem na probíhající vyšetřování policisté také nic nesdělili.

A tak kuriozitou zřejmě tento kuriózní případ také skončí na jedné služebně městské policie jej podle vlastních slov stroze odkázali na redakci Deníku coby místo, kde se o záležitosti dozvěděl.