PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

K vodě chodil Ondra rád,
ryby nechtěly mu brát.
Jiné štěstí ale míval,
všude drogy nacházíval.

Devětadvacetiletý Ondřej z Ostravy je drogově prokletý člověk. Že něco takového neexistuje? Následující příběh, který měl soudní dohru, to jasně potvrzuje.

Nutno předeslat, že Ondra patří mezi náruživé rybáře. Velkými úspěchy se ale chlubit nemůže. Přesto s prázdnou od vody neodchází. Místo ryb si nosí nejrůznější věci související s drogami. Vše údajně nachází náhodou na březích řek a rybníků.

Před časem například objevil několik rostlin konopí, které někdo zasel u řeky Ostravice. Jakožto uživatel marihuany povyskočil radostí, rostliny sklidil a odnesl domů. Chtěl z nich vyrobit hašiš. Návod našel na internetu. Rostliny však začaly plesnivět, takže z nich otrhal jen palice a dal je sušit.

Když jindy vyrazil na ryby tentokrát k jednomu z ostravských rybníků , našel pod stromy batoh. Zvědavost mu nedala a nakoukl dovnitř. Zkušeně poznal, že jde o věci sloužící k výrobě pervitinu. Původně je hodlal směnit, pak si ale všiml, že v jedné z kádinek je zbytek nějaké látky. Rozhodl se, že ji odpaří a zkusí získat pervitin, a to i přesto, že s jeho „vařením“ prý neměl žádné zkušenosti.

Výsledek? „Byl to fialový hnus,“ uvedl při výslechu Ondra, který před časem stanul před Okresním soudem v Ostravě. Ten řešil i jeho dřívější přechovávání pervitinu. Ondra přiznal, že drogu koupil ve Stodolní ulici. Prý mu ji vnutil neznámý dealer. „Co jsem měl dělat?“ krčil rameny.

Soud mu vyměřil osmnáctiměsíční trest, který podmíněně odložil na zkušební dvouletou lhůtu. Během ní nesmí porušit zákon. To mimo jiné znamená, že pokud při rybaření znovu narazí na něco drogového, musí hodně rychle odvrátit zrak…

Ilustrační foto.
Přestárlí sprejeři vypadali jako Šmoulové z kresleného seriálu