„Pohyboval se zmateně a neustále mluvil nesouvislé, nábožensky založené věty,“ uvedl Michael Beneš z ostravské městské policie s tím, že muž svolával bohy i ďábly. Pozdější dechová zkouška vyloučila alkohol.

„Byl však pod vlivem jiné návykové látky. To se projevovalo i na jeho chování. Nereagoval na oslovení a nevěděl ani to, kde se nachází,“ řekl Beneš. Po následném vyšetření lékařem byl dotyčný převezen do nemocnice a umístěn na psychiatrické oddělení.

I dalšího muže potkali strážníci v Ostravě-Zábřehu, odkud dostali hlášku o narušování veřejného pořádku v okolí zastávky městské hromadné dopravy. „Strážníci na místě zahlédli člověka viditelně pod vlivem návykové látky. Byl oblečen pouze do kalhot, s hlídkou odmítl spolupracovat,“ řekl Beneš.

Viditelně opilý muž se dožadoval alkoholu. „Já chci chlast,“ opakoval neustále. Následně si lehl na zem a prohlásil, že nikam nepůjde. „Vzhledem k tomu, že nekontroloval své chování a ohrožoval svou bezpečnost, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ doplnil Beneš s tím, že strážníci museli použít donucovací prostředky.

Zkouška na alkohol ukázala hodnotu kolem tří promile. Muže čeká přestupkové řízení.