Ten měl sexuálně obtěžovat ženu, kterou znali jen několik hodin. Podle žaloby se mu za nevhodné chování chtěli pomstít. Zaútočili na něj sekerou, sekáčkem a tyčí. Muž zůstal v bezvědomí ležet na zemi. Utrpěl řadu zranění, včetně sečných.

NEDOROZUMĚNÍ

Jak se záhy ukázalo, šlo o velké nedorozumění. Údajnou obětí sexuálního útoku byla mentálně retardovaná žena. Při vycházce z ústavu potkala muže, kteří jí nabídli, aby s nimi šla k chatě, kde žili. Souhlasila. V objektu ji pak další z obyvatel údajně obtěžoval. Žena dokonce hovořila o znásilnění.

Později vyšlo najevo, že dotyčný se jí pouze pokusil dát pusu, což při svých rozumových schopnostech vyhodnotila jako znásilnění. Vzápětí se svěřila dalšímu muži, který domnělému sexuálnímu násilníkovi začal v afektu nadávat. Protivník si to však nenechal líbit a mstiteli jednou ranou přerazil nos.

V té chvíli se na něj vrhli kamarádi ochránce ženy. Následovaly údery sekerou do hlavy, a to jak tupou, tak ostrou stranou, ke slovu přišel i sekáček a tyč. Bezvládného krvácejícího muže pak nechali bez pomoci napospas jeho osudu. Léčil se několik týdnů.

Dva z obžalovaných v úterý u soudu odmítli vypovídat. Pouze poslední z nich uvedl, že nic neudělal.

„Ničeho jsem se nedopustil. Cítím se poškozený, já sám jsem byl napaden,“ prohlásil muž, který stál na počátku konfliktu. Se zlomeným nosem prý odešel do chaty za ženou, aby ji uklidnil. Co se pak venku dělo, údajně neví.

Obžalovaným v případě uznání viny hrozí až dvanáct let žaláře.