Rozsudek v těchto dnech vynesl Krajský soud v Ostravě. Neplnoletý kumpán stráví ve vězení tři roky. Jako mladistvému mu hrozilo maximálně pět let. Podrobnosti o obžalovaných nelze vzhledem k věku jednoho z nich uvést. Rozsudek zatím není pravomocný.

K činu došlo v rodinném domě oběti. Ta osudného dne pracovala na zahradě. Toho využili zloději, kteří oknem vnikli do jedné z místností. Vzali počítač a další věci. Poté odešli vstupními dveřmi. Ještě předtím vzali klíče, které schovali pod rohožku, aby se příště bez problémů dostali dovnitř.

Věci odnesli své známé, poté se vydali zpět do domu. Mezitím se však ze zahrady vrátila majitelka, která si hned všimla, že něco není v pořádku. Jako první zaregistrovala, že schází počítač. Vzala mobilní telefon, vyšla ven a zavolala policii. Oznámila vloupání a čekala na příjezd ochránců zákona.

Zhruba ve stejné době nic netušící pachatelé znovu vnikli do objektu. Seniorka je přistihla ve chvíli, kdy se chystali odnést televizor zabalený v dece a odložený na zemi. Popadla televizi a utekla s ní do kuchyně. Zde ji násilníci dostihli a začali surově bít. Důchodkyně se zhroutila k zemi a nakrátko ztratila vědomí. Televizor však stále pevně svírala v rukou. Agresoři popadli její francouzskou hůl a zasadili jí několik ran.

Dalšího běsnění zanechali až ve chvíli, kdy po jednom z úderů o tělo bezbranné ženy zlomili francouzskou hůl. Pak utekli. Důchodkyně utrpěla různě závažná zranění.

Mladíci po dopadení svalovali vinu jeden na druhého. Ani jeden z nich se k brutálnímu útoku na starou ženu nepřiznal. Vzhledem k tomu, že je soud označil za spolupachatele, nehrál tento fakt při rozhodování o vině a trestu významnou roli.

Starší z dvojice, který má již za sebou odsouzení za různé delikty, by měl nastoupit do věznice se zvýšenou ostrahou. Mladistvý kumpán sice nemá v trestním rejstříku záznam, ale to jen kvůli tomu, že v předchozích případech mu ještě nebylo patnáct let. Tříletý trest by si měl odpykat ve věznici pro mladistvé.