V Opavě bude tato žena, která se proti rozsudku marně odvolávala s odůvodněním, že si ho nezaslouží, dělat společnost dvěma doživotně odsouzeným kolegyním Daně Stodolové za vraždu osmi seniorů a Jaroslavě Fabiánové za vraždu dvou mužů.

„Romana Zienertová má v současné době vzhledem k trestu zvýšené kontroly a bez problémů komunikuje s odborným personálem. S médii hovořit nechce," uvádí mluvčí opavské věznice Kateřina Gatnarová.

Do styku s běžnými odsouzenými ženami v podstatě nepřijde, protože doživotně odsouzené ženy mohou pracovat jen v prostorách ubytovny. To je její štěstí, protože vražednice dětí rozhodně nebývají u jiných trestankyň v oblibě.

Příběh sedmatřicetileté Romany Zienertové vyvolal u veřejnosti čiré zděšení. Loni 2. září ráno bestiálně napadla ve svém rodinném domě v obci Široký Důl tři bezmocné děti. Chladnokrevně podřezala dvouměsíční dceru v kočárku a její dva sourozence v jejich pokoji. Potom si počkala na nejstaršího syna. Když se osmiletý chlapec vrátil domů ze školy, bez zábran ho udusila.

Ze zdravotnické dokumentace bylo zřejmé, že všechny děti kromě nejmladší se svou matkou o život zoufale bojovaly. U soudu se vražednice pokoušela hrát nevědomou a při vyhlášení doživotního soudu před kamerami a fotoaparáty médií dokonce efektně omdlela. Znalci však její taktiku odmítli s tím, že ztrátu paměti jen předstírá a netrpí žádnou duševní poruchou.

Proti doživotí, uloženému Krajským soudem v Hradci Králové, se Zienertová hned odvolala, ale jak odvolací, tak i vrchní soud původní rozsudek potvrdil. Další odvolání teď už možné není a o svém případu může znovu jednat nejdříve za dvacet let.