Drama se odehrálo v rodině, kde hádky a potyčky nebyly nijak výjimečné. Často je iniciovala právě žena, jež neměla k ráně daleko. „Běžně mě liskala,“ řekl muž.

Dvě verze

Co přesně se osudného dne odehrálo, není zcela jasné. Proti sobě stála dvě tvrzení. Vše začalo prudkou výměnou názorů. Podle jedné verze pak muž družku v šestém měsíci těhotenství odstrčil na dveře se skleněnou výplní. Následovalo rozbití skla a pořezání předloktí.

Žena na místě pětiletý verdikt přijala.
Muže z Orlové pobodala přítelkyně, stále ji má rád. Počká si na ni pět let

Žaloba tvrdila, že Pavel Č. poté družce na zemi sedl na břicho a dal jí několik facek, pak údajně následovaly dva kopy do zad a úder hlavou o zem. V obžalobě se také hovořilo o vyhrožování. Muž údajně prohlásil, že pokud žena někomu něco řekne, provede jí ještě horší věci.

Pyskovala

Muž to ale soudu důrazně odmítl. Přiznal jen hádku, povalení ženy na zem a dvě facky. Prý ji chtěl tímto způsobem uklidnit, jelikož ho ohrožovala nožem.

„Byli jsme už pohádaní několik dnů. Když jsem toho dne přišel domů, chtěl jsem jen oběd. Neměla uvařeno, doma byl bordel. Hádali jsme se. Byla pyskatá. Pak vzala nůž a ohrožovala mě. Já ji varoval,“ uvedl Pavel Č. s tím, že družku v rámci obrany svalil na zem a dal jí dvě facky.

Předmětný nůž.
Policisté obvinili útočníka, který v Ostravě bodl muže. Pro nůž si zašel domů

„Chtěl jsem pak z bytu odejít, ona se ale postavila a odmítla mě pustit. Pak vzala reprobednu a hodila ji po mně. Pořád se handrkovala. Zdálo se mi, že mi chtěla lisknout. U ní to bylo běžné. Pak ve vzteku praštila rukou do skla dveří, které rozbila. Ty padající střepy mě pořezaly na ruce,“ řekl muž.