PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Deset piv si ráno dal,
o práci se žádat jal.
Drzý, hrubý ovšem byl,
pořádně si zavařil!

Nejenže neuspěl, ale ještě se dostal do konfliktu se zákonem. A nešlo o žádnou maličkost. Když opouštěl brány podniku, v němž toužil pracovat, měl na krku obvinění z loupeže. Nyní stojí před soudem, kde mu hrozí mnohaleté vězení.

Další díly seriálu najdete zde.

A jak se z usilovného uchazeče o zaměstnání stane zločinec? Rychle a snadno…

Tomáš po ránu zamířil do velkého hutního podniku, kde chtěl získat místo. Den předtím ale s kamarádem mohutně popíjel a po probuzení „opičku“ dokrmil. V krvi měl zhruba dvě a půl promile alkoholu. Dál než k bráně závodu se ale nedostal.

Nejistá chůze a páchnoucí dech vyvolaly u vrátné podezření, že není zcela střízlivý. Požádala jej o občanský průkaz, současně ho vyzvala k provedení dechové zkoušky na alkohol. Když oponoval, odmítla ho vpustit do areálu. A tak foukl. Na displeji se objevila hodnota 2,5 promile. Vzápětí mu strážná oznámila, že musí podle předpisů zavolat nadřízeného.

Tomáš zpanikařil. Podle obžaloby se násilím zmocnil přístroje na detekci alkoholu, přeskočil turniket a utekl. Vzápětí přijelo vozidlo ostrahy, jehož osádka se vydala za uprchlíkem. Po chvíli jej dostihla a přivedla zpět. Nakonec si ho převzali policisté.

„Zpanikařil jsem,“ prohlásil muž, který se přiznal k tomu, že přístroj vzal. Odmítl však jakékoliv násilí. Kdo má pravdu, určí soud. V případě uznání viny hrozí Tomášovi dva roky až deset let žaláře.