K činu došlo vloni v září na Novojičínsku. Nyní padl rozsudek. Ostravský krajský soud Juraji M. za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti vyměřil osm let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Porno, alkohol

Drama se odehrálo 23. září 2020 v seniorově bytu v Novém Jičíně. Společnost nejprve popíjela venku, pak se přesunula k důchodci. Alkohol opět tekl proudem, hostitel poté ženě nečekaně nabídl manželství.

Jiří L. (na snímku z jednání u Krajského soudu v Ostravě v roce 2016) byl za pokus o vraždu jateční pistolí odsouzen k osmnácti rokům vězení.
Družku a její tetu chtěl odstřelit jateční pistolí. Muž z Opavska opět u soudu

„Nabídl jí, aby si jej vzala a starala se o něj,“ uvedl státní zástupce. Juraj M. celou diskusi zaslechl a podle žalobce staršího muže napadl. Zasadil mu několik ran pěstí. Seniorovi se udělalo špatně a šel spát. Později po probuzení zamířil zpět do pokoje, kde do něj podle státního zástupce Juraj M. strčil.

„Poškozený nekontrolovaně upadl na záda a udeřil se hlavou o podlahu,“ dodal žalobce. Výsledkem byla vážná poranění mozku a smrt.

Nevinen

Juraj M. vinu odmítl, připustil jen, že dal důchodci dvě facky poté, kdy se stal sám terčem jeho útoku. Obžalovaný prohlásil, že když při sledování porna navrhoval změnu filmu, senior ho napadl.

„On mi dal pěstí, já mu dal facky, trochu jsem mu poškrábal oko,“ připustil obžalovaný, který u soudu několikrát zopakoval, že se smrtí seniora nemá nic společného.

Mladík se k ubití Swena přiznal. Ostrava, 23. září 2021.
Mladík z Ostravy měl za rok několik psů. Posledního umlátil páčidlem a lopatou

Zpochybnil i svědectví sousedů, kteří v noci zpoza dveří zaslechli křik, slyšet bylo i ženu, jak říká: „Ty jsi debil, vždyť nedýchá.“

Osmiletý verdikt není pravomocný. Obžalovaný, kterému hrozilo pět až deset let, se proti němu na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu k vyjádření. Konečné slovo bude mít Vrchní soud v Olomouci.