Prý ji lákal do auta a naznačoval pohyby se sexuálním podtextem. Kriminalisté okamžitě zahájili rozsáhlé vyšetřování. Nyní se ukázalo, že si dívka vše vymyslela. Inspirovala se diskuzí na sociální síti, kde se psalo o neznámém vozidle, jehož osádka láká děti.

Svým oznámením se zřejmě chtěla zviditelnit.

Výpověď školačky vypadla zpočátku věrohodně. Auto i muže detailně popsala. Uvedla, že šlo o červené vozidlo. Řidič prý vystoupil a začal se s dívkou bavit. Nabídl jí čokoládu i možnost svezení za příbuznými. To podle svých slov odmítla. „Muž měl nastoupit zpět do vozidla a nonverbálně naznačovat pohyby se sexuálním podtextem,“ přiblížila dívčinu verzi mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Policisté vyslechli řadu osob, detailně prohledali i místo, které jim dívka popsala. V průběhu vyšetřování se však objevily pochybnosti. „Zjistili jsme, že na dívkou uvedeném místě se žádný popsaný vůz nenacházel. Byly zjištěny i další skutečnosti, které nekorespondovaly s jejím tvrzením. Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že trestný čin spáchán nebyl a věc bude odložena.,“ řekla mluvčí.

Dívka se nakonec přiznala, že lhala. „Kriminalisté následně zjistili, že již v předchozích letech měla uvádět fiktivní informace v souvislosti s prověřováním dalších trestných činů,“ uzavřela Pokorná.