Obžalovanými jsou bratranci Nikolas Agoratsios (20 let) a Patrik Kaifáš (19 let) z Ostravy. Osudného dne měli mezi sebou konflikt, který se Michal Hrůza snažil ukončit. Podle obžaloby ho napadli poté, co pohrozil přivoláním policie. Prvnímu hrozí čtyři roky vězení, druhému až dvanáct let.

Rodina

Jako první ve středu vypovídala jejich příbuzná – matka Nikolase Agoratsiose a zároveň teta Patrika Kaifáše. Společně s přítelkyněmi mladíků se zúčastnila nočního tahu ve Stodolní ulici. Potvrdila, že mezi mladíky došlo k určité rozepři, kterou se snažila uklidnit. Během toho se všichni tři ocitli na zemi. Michal Hrůza, kterého ale v té době nikdo nepoznal, se údajně dohadoval s přítelkyněmi bratranců. „Něco pokřikoval. Že nevíme, kdo je, a tak. Holky mu říkaly, ať se do toho nemíchá," uvedla žena. Její syn Nikolas se chtěl dívek údajně zastat. Poté se objevil i Patrik Kaifáš. „Všichni tam po sobě řvali. Patrik celou dobu rozhazoval rukama. Nebyl při smyslech, měl hodně popito. Šlo o nešťastnou náhodu, že ho zasáhl," prohlásila svědkyně, podle které ani Michal Hrůza rozhodně nebyl střízlivý. „Určitě se nepohyboval jako střízlivý člověk," uvedla.

Přítelkyně

Před soudem jako svědkyně stanuly i přítelkyně obou obžalovaných mladíků. „Seběhlo se to strašně rychle. Byl tam chaos," uvedla první z nich, která o zpěvákovi řekla, že působil jako bezdomovec. „Byl opilý, takový malátný. Působil na mě jako bezdomovec. Měl rozcuchané vlasy a vousy," uvedla.

Druhá dívka vypověděla, že se Michala Hrůzu snažila přesvědčit, aby nevolal policii. „Začal pokřikovat, že nevím, kdo je, a že zavolá policii. Řekla jsem mu, že jde o rodinnou záležitost a není třeba volat policii. On máchal rukama a potácel se," řekla soudu.

Další předvolaní svědci již nepatřili do okruhu příbuzných ani známých. Šlo o lidi, kteří viděli incident. „Ti pánové napadli pana Hrůzu. Asi to byla špatně mířená rána. Upadl a už se nezvedl," líčila soudu jedna z žen. Další poté vypověděla, že viděla samotný pád Michala Hrůzy. „Seděly jsme s kamarádkou na patníku. „Ležel na zemi. Všichni řvali, že je mrtvý. Volala jsem záchranku. Běžela jsem tam a dávali jsme mu první pomoc," řekla svědkyně soudu.

K události došlo nad ránem 17. července loňského roku ve Stodolní ulici, kam Michal Hrůza zavítal po koncertu na ostravském Festivalu v ulicích. Podle státního zástupce Davida Bartoše mladíci zpěváka napadli poté, co jim pohrozil, že zavolá policii. „Zachoval se jako slušný člověk. Snažil se zabránit rvačce," řekl David Bartoš.

Hlavní líčení ve čtvrtek pokračuje přehráváním videozáznamu kamerového systému, který zachytil průběh incidentu.