„Prodával či zdarma poskytoval dalším osobám psychotropní látku metamfetamin,“ uvedl žalobce s tím, že mezi těmito osobami měla být i žena, která se léčila s diabetem. Po užití pervitinu v souvislosti s nadměrnou aplikací inzulinu zemřela. Příčinou smrti byl otok mozku, na kterém se podílely drogy a její zdravotní problémy.

Drama se odehrálo vloni v únoru v bytě domu v Ostravě-Výškovicích. Uvnitř v té době bylo několik dospělých a také děti.

Muž uvedl, že se v bytě nacházel pervitin, který mu však nepatřil. „Svůj pervitin jsem užil ještě předtím, než jsem přišel,“ prohlásil Lukáš R., jenž do narkomanského doupěte dorazil se svým potomkem, kterého krátce předtím převzal od své družky.

Já to nebyl

Že by kamarádce podal pervitin, odmítl. Podle něj šlo o spiknutí lidí, kteří se chtěli vyhnout zodpovědnosti za smrt diabetičky. „Žádné drogy jsem jí nedal. Nikomu jsem žádný pervitin nedal ani neprodal. Ti svědci nejsou věrohodní,“ řekl Lukáš R. Snažil se tak zpochybnit výpovědi osob, které potvrdily, že pervitin distribuoval.

Obžalovaný u soudu vypověděl, že se o cukrovce své známé dozvěděl až v osudný den, kdy zkolabovala. „Až při poslední návštěvě u ní jsem zjistil, že má cukrovku,“ dodal.

Když ženu postihly zdravotní problémy, jeden z přítomných podle Lukáše R. prohlásil, že se to už v minulosti stalo několikrát. Mluvil přitom o cukru a inzulinu. Její zdravotní stav se na chvíli zlepšil, nakonec však bylo nutné přivolat záchrannou službu. To již ale bylo pozdě… Hlavní líčení v úterý pokračuje výslechem svědků.