Takový je ve stručnosti příběh třiatřicetileté ženy, která se tento týden v opilosti postarala o vzrušení na jedné z policejních stanic v Ostravě. Před třetí hodinou ranní popadla před budovou odpadkový koš. „Opakovaně udeřila do okna jednoho z ostravských obvodních oddělení. Došlo k rozbití skla i poškození parapetu,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že škoda je předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun.

Policisté ženu zadrželi a samozřejmě se zajímali o důvod jejího počínaní. Záhy se ke svému překvapení dozvěděli, že se tímto způsobem chtěla dostat do vězení. Následná orientační dechová zkouška ukázala, že má v sobě přes jedno promile alkoholu. „V cele, nikoliv vězeňské, se tak žena skutečně ocitla,“ dodala mluvčí. Žena možná spoléhala na to, že z cely poputuje před soudce, který na ni uvalí vazbu, což se ale nestalo.

Po vystřízlivění ji čekalo „jen“ obvinění ze dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. Ve vězení by mohla skončit až na dva roky. Zda soud jejím prosbám vyhoví, není jasné.

Podobné případy, kdy se někdo z různých důvodů snaží dostat do vězení, nejsou až tak výjimečné. Přibývá jich zejména s příchodem podzimu a zimy. Většinou jde o lidi, kteří raději volí teplo vězeňské cely s pravidelnou stravou než zimu, hlad a nejistý život na ulici. 

Rozvodněná řeka Ostravice v Ostravě, 22. zaží 2017.
Situace na vodních tocích se uklidňuje, hladiny začínají klesat