O trestu tento týden rozhodl Vrchní soud v Olomouci, u kterého Sukup v rámci odvolání napadl část verdiktu Krajského soudu v Ostravě z jara letošního roku. Sukup neměl výhrady k osmiletému pobytu ve vězení.

S ním souhlasil již u krajského soudu, kde prohlásil vinu a uvedl, že věci popsané v obžalobě jsou pravdivé. Nelíbilo se mu však propadnutí majetku. Argumentoval tím, že tato sankce dopadne na jeho rodinu. Se svými výhradami ale u odvolacího senátu neuspěl.

V těchto místech došlo k vraždě. V lesíku se scházejí a přespávají bezdomovci.
VIDEO: Vražda v Ostravě, v lesíku v Porubě byla nalezena mrtvá mladá žena

Podle soudu je v pořádku, že se o majetek postará stát, který jej prodá za nejvyšší možnou cenu. Následně pak mohou být alespoň částečně uspokojeny nároky poškozené firmy.

Sázení

Sukup pracoval v jedné z fulneckých společností jako hlavní ekonom. Časem ale propadl gamblerství v podobě sázení na sportovní utkání. Státní zástupkyně tvrdí, že od roku 2012 poměrně rafinovaným způsobem vyvedl z firmy bezmála 300 milionů korun.

„Měl dispoziční oprávnění k bankovním účtům společnosti,“ uvedla žalobkyně s tím, že muž využil své funkce a zakryl finanční operace. Podvod neodhalily ani audity. Peníze použil na úhradu svých úvěrů, zejména však na sázení. Část peněz vrátil na účet firmy, šlo zejména o výhry ze sázení. Přesto společnosti vznikla obrovská škoda.

Ilustrační foto.
Přepadení nevidomého v Ostravě: Oběť muži odpustila, soud shovívavý nebyl

Sukup se podle verdiktu soudu musí také podrobit psychiatrické léčbě zaměřené na gamblerství. Dostal rovněž čtyřletý zákaz činnosti.

Místopředseda

David Sukup podle webových stránek nadále zastává funkci místopředsedy Fotbalu Fulnek. To byl také důvod, proč město Fulnek fotbalovému týmu z důvodu nevyjasněných vztahů ve vedení spolku neposkytlo dotace. Peníze jsou však rezervovány v rozpočtu města a mohou být uvolněny.