Někteří mu opakovaně svěřili stovky tisíc korun. Sliboval jim zisky v řádech desítek procent. Zdálo se, že rozumí všemu. Stavěl se i do role odborníka na kurzovní sázení mající informace, ke kterým se běžný smrtelník nedostane. Vylákané miliony poté prosázel. A částečně se mu dařilo. Přišel si na slušné peníze, proher však přibývalo. Se započtením výher údajně protočil půl miliardy korun. Se sázením je však nyní konec. Krajský soud mu za rozsáhlé podvody se škodou přesahující osmdesát milionů korun vyměřil osm let žaláře. V rozsudku jsou zohledněny i jeho dřívější podvody ve výši dvacet milionů korun.

Obžalovaný muž. Krajský soud Ostrava, listopad 2022.
Muž v Třinci chtěl upálit dva bezdomovce, u soudu dostal deset let

Většina obětí byla z Ostravska a Frýdecko-Místecka. Podvodník před nimi zasvěceně hovořil o skvělých příležitostech v podobě investice do apartmánů ve Španělsku, jindy zmínil penzion v Rakousku. Další obchodování se týkalo dovozu kontejnerů s oblečením z Turecka, dobrý byznys viděl také v prodeji vánočních stromů, sportovního oblečení, televizních antén, vozidel nebo domů. Tvrdil například, že je schopen zajistit roční padesátiprocentní výnos, dalšímu důvěřivci řekl, že mu investice ve výši 400 tisíc korun vynese zisk 300 tisíc korun. Jinému tak dlouho vyprávěl o skvělé šanci zhodnotit peníze vložené do jachty, až z něj vymámil 400 tisíc korun. Aby své okolí uklidnil, vystavoval směnky jako na běžícím pásu. Nakonec ale spadla klec.

Obžalovaná se státním zástupcem uzavřela dohodu o vině a trestu.
Žena z Havířova bodla přítele do krku, pak mu řekla: „Chcípni!“ Muž jí odpustil

Obžalovaný se k činům přiznal a u soudu prohlásil vinu. Senát tak již nemusel provádět rozsáhlé dokazování, které by mohlo zabrat i několik měsíců. Tomáši S. hrozilo až deset let žaláře. Rozsudek zatím není pravomocný, muž jej sice přijal, státní zástupce si ale ponechal lhůtu k vyjádření.

Šlechtic

Ve vězení se Tomáš S. pocházející z Frýdecko-Místecka možná potká s jiným odsouzencem z téhož regionu – Karlem Š. Ten o sobě prohlašoval, že pochází z význačného šlechtického rodu a je správcem zlatého pokladu. Před několika roky obalamutil stovky lidí, které připravil o devadesát milionů korun, za což dostal devět let žaláře.