Podle státního zástupce zavinil smrt své vážně nemocné osmačtyřicetileté družky, které podal pervitin. Žena měla dlouhodobé zdravotní problémy. Byla slepá, trpěla silnou cukrovkou, pila alkohol, denně brala až třicet léků, projevovaly se u ní i psychické problémy. Šňupala také pervitin.

Pervitin

Č. se o ni staral. S trochou nadsázky se dá říct, že pro ni z lásky dělal drogového kurýra. Sama si pervitin telefonicky objednávala u známého, pro dávku poté posílala druha. Naposledy se tak stalo 28. října loňského roku.

Ladislav Č. dorazil na domluvené místo na konečnou zastávku autobusu 75 v ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě. Pervitin následně předal družce, která ho užila šňupáním. Později začala mít zdravotní problémy.

Tramvaják Martin H. si nevážil dobrodiní soudu.
Zavinil srážku tramvají v Ostravě, vyvázl bez trestu. Teď je vše jinak

Odmítla však druhovu nabídku na přivolání záchranné služby nebo odvoz do nemocnice. Po nějaké době ji Ladislav Č. zkontroloval.

„Ležela na podlaze, byla nepříčetná, křičela bolestí,“ uvedl obžalovaný, který vytočil tísňovou linku. Sanitka ji převezla do nemocnice, kde ale po několika hodinách zemřela na otok mozku. Podle státního zástupce došlo k úmrtí v důsledku kombinace dřívějších zdravotních potíží a užité drogy. Vliv mohlo mít i dlouhodobé pití alkoholu.

„Dokázala vypít i litr tvrdého alkoholu. Nakonec se to podařilo ustálit na jednu plaskačku denně,“ řekl Ladislav Č.

Rozhodne znalec

Státní zástupce pro muže navrhuje deset let žaláře. Obhajoba požaduje výslech soudního znalce, který by se měl jasně vyjádřit k příčině smrti a vlivu pervitinu.

David Sukup (na archivnim snímku z jednání u ostravského soudu) neuspěl s odvoláním u vrchního soudu.
Smutný konec fotbalového kapitána z Fulneku. Gamblerství ho přivedlo za mříže

„Od smrti družky jsem drogu neměl,“ uvedl Ladislav Č. Kromě něj usedl na lavici obžalovaných i Pavel I. (47 let) z Ostravy – muž, u kterého si žena objednávala drogy. Pro něho chce žalobce trest ve výši deset a půl roku. Zda tento týden padne rozsudek, není jasné.