Dokázal je přesvědčit, aby mu zasílaly své intimní fotografie a videa. S některými se osobně sešel. S jednou z nich dokonce navázal intimní vztah. Vše se dělo dobrovolně, bez násilí.

POSLEDNÍ ŠANCE

Tři roky s odkladem na zkušební pětiletou lhůtu je maximálně možný podmíněný trest, po kterém již existuje pouze vězení. Jak uvedla předsedkyně senátu, soud dlouho zvažoval, zda uložit podmíněný, nebo nepodmíněný trest.
S ohledem na dosavadní bezúhonnost a další okolnosti nakonec zvolil první variantu. Současně ale obžalovanému stanovil dohled probačního úředníka a také psychiatricko-sexuologickou léčbu ambulantní formou.

„Doufám, že si uvědomujete, co to pro vás znamená. Dostal jste poslední šanci,“ zdůraznila soudkyně s tím, že pokud by dotyčný během zkušební lhůty spáchal úmyslný trestný čin, půjde za mříže. „Jste na srázu, krok vedle a znamená to pro vás tři roky nepodmíněně,“ varovala zvrhlíka.

LÍTOST

Muž, který na sociálních sítích neskrýval svou identitu, a dívkám dokonce řekl, kde pracuje, se ke všemu přiznal. „Lituji toho. Je to moje největší pitomost, kterou jsem provedl. Čas se ale nedá vrátit a musím si to vyžrat do konce,“ prohlásil obžalovaný, který ale jako spoluviníky označil rodiče dívek.

Podle něj měli dohlížet na to, co jejich dcery na počítači dělají. „Rodiče by jim měli dát přes zadek. Já bych to tak určitě udělal,“ prohlásil obžalovaný.

LOVEC

Dívky vyhledával na facebooku a instagramu. Vhodné typy k případné lechtivé komunikaci a nemravným návrhům si vybíral podle zveřejněných fotografií.

„Když ty fotky byly odvážné a té holce bylo takzvaně vidět až do žaludku, tak jsem si s nimi začal psát,“ vypověděl s tím, že některé na jeho hru přistoupily. Nejprve si dopisovali o běžných věcech. Poté je požádal o intimní fotografie či videa. Jejich důvěru se pokoušel získat i zasláním vlastních snímků. Sliboval jim peníze, drahou kosmetiku, oblečení, erotické pomůcky, zmiňoval se také o pozvání na večeři nebo dobití telefonního kreditu. A některé mu vyhověly. Muž od nich obdržel i velmi odvážné fotografie či nahrávky. Na jedné z nich se například dívka vysvlékla a tančila nahá. Školačky se snažil přimět ke schůzkám, lákal je také k sexuálním hrátkám za peníze. To ale všechny odmítly.

Sliby týkající se odměn nakonec většinou nesplnil. „Byla to jen taková hra,“ prohlásil muž, který se podle svých slov sám nacházel v tíživé finanční situaci. Přesto některým dívkám za fotografie či osobní schůzky dobíjel mobil nebo kupovat drobné dárky za stovky korun.

MATKA

Vše vyšlo najevo ve chvíli, kdy matka jedné z dívek náhodou četla dceřinu facebookovou konverzaci. Objevila její nahé fotografie i intimní snímky a videa neznámého muže. Nechyběly ani nabídky peněz a dárků za sex. Případem se začala zabývat policie. Následovalo zatčení a domovní prohlídky, při které kriminalisté našli v mužově počítači i dětskou pornografii.

Jak v rámci závěrečné řeči zdůraznila obhájkyně, její klient se nikdy neuchýlil k násilí či nátlaku. „Nejedná se o agresora, který by nezletilé nutil k sexuálním praktikám,“ řekla obhájkyně.

ZNALKYNĚ

Podle soudní znalkyně muž netrpí sexuální deviací, zjistila však u něj výraznou psychosexuální nezralost s rysy sadismu. Experti proto navrhli ochrannou sexuologickou léčbu ambulantní formou, a to kvůli obavám z možného zhoršení stavu. Dosud netrestaný muž již před několika měsíci sám vyhledal pomoc odborníka. I to společně s přiznáním, čistým trestním rejstříkem a projevenou lítostí rozhodlo o tom, že soud jej neposlal za mříže, ale uložil mu „pouze“ podmíněný trest. Hrozilo mu až osm let žaláře.

Verdikt na místě nabyl právní moci. Obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva na odvolání.