Za vyhaslé životy dvou slepic dvě stě hodin obecně prospěšných prací. Takový trest uložil Okresní soud v Ostravě muži (45 let), který na balkoně ostravského bytu nechal v uvázaném pytli šest slepic. Dvě z nich nepřežily. Muž byl uznán vinným z týrání zvířat. Verdikt zatím není pravomocný.

Případ, který vzbudil velkou pozornost, se stal v červnu letošního roku v Ostravě-Mariánských Horách. Vše začalo oznámením o možném týrání psa, který měl být dva dny svázán v pytli na balkoně. Na místo okamžitě vyrazili policisté.

René Nagy u Krajského soudu v Ostravě.
Potvrzeno: zvrhlík stráví ve vězení dvacet let

„Hlídka zjistila, že se na balkoně v prvním nadzemním podlaží nachází lýkový pytel. V pytli byl patrný pohyb uzavřeného zvířete,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie.

Jelikož hrozilo, že pytel propadne mezi zábradlím, ochránci zákona pod balkonem natáhli deku, do které vak skutečně vzápětí spadl. Jaké však bylo jejich překvapení, když po otevření zjistili, že v něm není pes, ale šest slepic, z toho dvě mrtvé.

Záhy se rozjelo vyšetřování, které vyústilo ve stíhání pětačtyřicetiletého majitele.

Ten při výslechu uvedl, že slepice dostal. Druhý den se je chystal zabít. Ráno před odchodem do práce slepice zkontroloval. Ukázalo se, že jedna nežije. Muž se vydal do zaměstnání s tím, že odpoledne vše dokončí. To již ale nestihl. Zvířata se během dne snažila z přehřátého pytle dostat ven.

„Skákajícího“ vaku si všimli svědkové, kteří kontaktovali policii. Muž, který nad vším vyjádřil lítost, si podle svých slov neuvědomil, že zvířata mohou v pytli trpět. O trestu ve výši dvě stě hodin obecně prospěšných prací soud v těchto dnech rozhodl formou trestního příkazu. Pokud si obžalovaný nebo státní zástupce podá odpor, bude nařízeno hlavní líčení. V opačném případě se verdikt stane pravomocným.

Krajský soud v Ostravě. Ilustrační foto.
Soud řeší případ brutální vraždy. Muži hrozí až dvacet let vězení