Při odmítnutí mělo následovat bití tyčí. Údajně mu také zapaloval papír vložený na břicho a mezi prsty nohou. Podle žaloby ho jednou škrtil kabelem od sluchátek. „Ostatním v cele řekl, že jim předvede názornou ukázku, jak poškozeného vypne. Začal jej škrtit, v důsledku čehož poškozený omdlel a upadl na podlahu,“ uvedla státní zástupkyně.

Ilustrační foto
Reorganizace nebo likvidace? Radnice a propuštěná úřednice mají svá mínění!

Vězeň vypovídal již vloni v prosinci při zahájení hlavního líčení. „Psychicky mě zlomil. Pohádky chtěl po mně prakticky každý den. Několikrát jsem mu je řekl, abych měl klid. Když jsem jednou odmítl, otočil se k ostatním v cele a řekl: ,Vidíte? Jednou povolíš, a dělá si, co chce.´ Popadl smeták a zbil mě. Pak jednou, když jsem stál u okna, vzal šňůru od sluchátek a přiškrtil mě. Omdlel jsem. Byl nevyzpytatelný, měl jsem z něho strach,“ řekl muž.

Obžalovaný vinu odmítá

Obžalovaný, který má již za sebou patnáct odsouzení, vinu odmítl. „To, co je mi kladeno za vinu, se tak nestalo. Dal jsem mu jen dvě facky,“ řekl. Připustil pouze, že po spoluvězni chtěl vyprávění pohádek.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 24. března 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Co nabídl uplynulý týden v regionu? Prohlédněte si fotogalerie

„Požadoval jsem po něm vyprávění pohádek a příběhů, ale nenutil jsem ho. Říkal, že žádné nezná. Začal jsem se mu smát. Pak jsem mu vyprávěl pohádku já – O Červené karkulce. Běžně si na cele vyprávíme pohádky. Později se jednou u stolu rozbrečel. Řekl mi, že jsem ho zlomil,“ doplnil A. R., který popřel, že by měl něco společného se zapalováním papíru na těle oběti.

„Jiní odsouzení mu mezi prsty strkali toaleťák, který pálili. Brali to ze srandy, nechtěli mu ublížit. Nepopálilo ho to,“ prohlásil obžalovaný, který již v minulosti za mřížemi ubližoval spoluvězňům.

Pondělní verdikt není pravomocný. Žalobkyně i obžalovaný si nechali lhůtu k vyjádření.

Kulturní domy Akord (vlevo) a Poklad. Ilustrační foto.
Jednatelka KD Akord: V hlavním sále i dvě akce denně! Jaká je situace v Porubě?