Ten skončil v nemocnici poté, co jej popálil elektrický proud z prodlužovačky. Rodina měla odpojený proud a elektřinu přiváděla právě touto prodlužovačkou od sousedů přes balkon. Dítě utrpělo popáleniny druhého a třetího stupně na ruce. Léčba trvala šest týdnů, nutný byl operační zákrok.

K neštěstí došlo vloni na podzim v bytě v Ostravě-Muglinově. Matka byla posléze obviněna a obžalována. „Nedostatečně nad synem vykonávala dohled. Chlapec se bez jejího vědomí přemístil z obývacího pokoje do ložnice, kde nezjištěným způsobem manipuloval s prodlužovacím elektrickým kabelem,“ tvrdila obžaloba. Dítě muselo být hospitalizováno na Klinice popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice v Ostravě. Lékaři označili zranění jako středně těžké.

BEZ DOHLEDU

Žena se přiznala. „Nechala jsem ho bez dohledu asi patnáct minut. Hledala jsem zrovna nějaké věci v kumbálu. Pak jsem uslyšela syna plakat,“ vypověděla matka, která se ihned rozběhla za potomkem. Následovalo přivolání záchranné služby a převoz do nemocnice.

Soud obžalovanou uznal vinnou z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. „Jako matka řádně nedohlížela na nezletilého syna, v důsledku čehož tento utrpěl poranění,“ konstatoval žalobce.

Matka byla v těchto dnech odsouzena k tříměsíčnímu trestu s podmíněným odkladem na zkušební roční lhůtu. Kromě toho musí zdravotní pojišťovně zaplatit 129 tisíc korun, což jsou náklady na léčbu jejího syna. Verdikt je pravomocný a není proti němu odvolání. V rámci vyšetřování policisté také zkoumali, zda zapojením prodlužovacího kabelu přes balkon do sousedního bytu nemohlo dojít k obecnému ohrožení. To ale znalecký posudek nepotvrdil.