Rohel brutálním způsobem připravil o život třiapadesátiletého muže. Podle soudu ho ubil v noci ze 7. na 8. listopadu roku 2012 v rodinném domě ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde oběť žila. Mrtvolu odtáhl na zahradu a zaházel v kompostovišti. Z domu ukradl kola, počítač a cennosti, vše za necelých třicet tisíc korun. Ukořistil také osobní auto, které užíval, dokud s ním nehavaroval.

Pachatel se s mužem náhodou seznámil v listopadu 2012 a pod nezjištěnou záminkou si domluvili schůzku v rodinném domě oběti. Tam útočník muže bil tupým předmětem do hlavy a bodal do krku. Oběť na místě zemřela.

Rohel prohlásil, že není vrah. S mužem se znal a občas jej navštěvoval. Když k němu přišel naposledy, údajně ho našel mrtvého. Prý zpanikařil a tělo nepochopitelně ukryl do kompostu. Měl strach z toho, že by ho policisté jako bývalého kriminálníka podezírali.

V dovolání k NS Rohel znovu popřel, že by oběť usmrtil. Soudům se podle něj nepodařilo přesně zjistit jeho pohyb v osudnou noc, nevyjasnil se motiv, nenašla se vražedná zbraň, biologické stopy prý neodpovídají okolnostem. Soudci Rohelovo dovolání odmítli. „NS nesdílí názor, že soudy nižších stupňů v projednávaném případě zjišťovaly skutkový stav věci povrchně, nebo že by dokonce jejich rozhodnutí byla v tomto směru toliko projevem nepřípustné libovůle," stojí v usnesení senátu s předsedou Eduardem Teschlerem.

Nyní má Rohel už pouze možnost podat ústavní stížnost. Musel by však argumentovat porušením svých základních práv.