Žena usmrcení novorozeněte nepopírala, snažila se však soud přesvědčit o tom, že šlo o zabití v silném rozrušení. Hrozil by jí tak nižší trest.

„Nepřistoupili jsme na obhajobu obžalované. Pro tuto kvalifikaci nebyly splněny podmínky,“ konstatoval mluvčí Vrchního soudu v Olomouc Stanislav Cik s tím, že senát odvolání zamítl jako nedůvodné.

Eskorta přivádí 16. října 2018 ke Krajskému soudu v Hradci Králové vražedkyni Petru Janákovou. S manželem se chystala usmrtit i další muže. Těm se však se štěstím podařilo vražedným plánům uniknout.
Soud v Ostravě zpřísnil trest vražedkyni, která si za mřížemi „uhnala“ dítě

K hrůznému činu došlo počátkem července loňského roku v Karviné-Novém Městě. Žena, která již přivedla na svět tři děti, na jaře zjistila, že je znovu těhotná. Před okolím to ale tajila. Když si někdo všiml, že přibrala na váze, různě se vymlouvala. Již v té době zřejmě plánovala, že se novorozence jako nepohodlné přítěže zbaví. Nevyhledala lékařskou pomoc, neuvažovala ani o odložení dítěte do babyboxu, který byl vzdálen pouhé dva kilometry.

Žena, závislá na drogách, dále brala pervitin. Několik minut po porodu svou dceru zavraždila. Tělíčko později odhodila do kontejneru, kde mrtvolku našel bezdomovec.

Během vyšetřování své okolí dokonale mátla. Naoko se pohoršovala nad vraždou a způsobem zbavení se těla. „Co to bylo za hyenu, která hodila dítě do kontejneru,“ řekla třeba známé. Usvědčily ji testy DNA. Rozsudek vrchního soudu je pravomocný a není proti němu odvolání.