Senát potvrdil šestiletý trest pětatřicetiletému K.S. z Ostravy, který během potyčky zranil pivní sklenicí jednoho z hostů. Stejný rozsudek letos v lednu vynesl Krajský soud v Ostravě, který K.S. uznal vinným z těžkého ublížení na zdraví.

K.S. se ale verdikt zdál přísný. Proto se odvolal k olomouckému vrchnímu soudu. Se svými námitkami ale neuspěl. „Odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodné. Krajský soud správně rozhodl o vině i trestu," řekl mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

K incidentu došlo vloni 12. května kolem půl čtvrté ráno v restauraci v Ostravě-Dubině. K.S. se podle soudu zapojil do konfliktu mezi personálem a hosty, kteří kvůli ztrátě peněženky měli problémy s placením. K.S. popadl pivní sklenici a jednoho z mužů zasáhl do hlavy.

„Prudce jej udeřil ozdobnou pivní sklenicí z hrubšího skla do levého obočí," uvedla státní zástupkyně s tím, že jen shodou okolností nedošlo k vážnému zranění oka, které mohlo skončit až slepotou.

Střepy dotyčného pořezaly v obličeji. Lékaři rány sešili více než čtyřiceti stehy. „Nemyslel jsem si, že je to tak hrozné. Původně jsem se domníval, že mám jen roztržené obočí. Až druhý den jsem viděl celou tu hrůzu.

Když jsem se po probuzení spatřil v zrcadle, málem jsem omdlel," řekl Deníku zraněný muž. Proti verdiktu olomouckého soudu již není odvolání.