Ten Kuncovi vyměřil šestnáct let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Proti verdiktu se odvolala i Kuncova matka. „Obě odvolání jsme zamítli jako nedůvodná,“ vysvětlil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy, podle kterého krajský soud rozhodl správně a šestnáctiletý trest v nejpřísnějším typu věznice je odpovídající a zákonný.

Kunc oběti zasadil osmnáct ran loveckým nožem do hlavy, krku, hrudníku i dalších částí těla. Muž na místě zemřel. K útoku došlo poté, co otec synovi vyčítal vysokou spotřebu vody a elektřiny. Mladík mrtvolu odvlekl do sklepa a zaházel ji uhlím. Poté několik týdnů cestoval po Moravě. Tělo našla policie až 22. dubna po upozornění příbuzné, která uvedla, že muže delší dobu neviděla.

Kunc se domáhal překvalifikace na zabití, u kterého je podstatně nižší sazba než u vraždy. Pokud by uspěl, hrozilo by mu místo patnácti až dvaceti roků jen tři až deset let vězení. Soud mu nevyhověl. „Pro překvalifikaci na zabití nebyly splněny zákonné podmínky,“ řekl Angyalossy.

Kunc před soudem prohlásil, že jeho otec trpěl duševní poruchou a léčil se na psychiatrii. Uvedl také, že jej od dětství terorizoval, zle se prý choval i k dalším členům rodiny. To potvrdila i matka, která vypověděla, že se s mužem kvůli násilí a alkoholismu rozvedla.

Mladík tvrdí, že si na samotné bodání nepamatuje. Prý si jen vzpomíná, že otce napadl. Probral se až ve chvíli, kdy s krvavýma rukama stál nad bezvládným tělem. „Asi jsem to udělal já. Ale nevzpomínám si na to,“ řekl během hlavního líčení.

Proti rozsudku Vrchního soudu v Olomouci již není odvolání.