Podle verdiktu senátu Juraj G. připravil o život sedmdesátiletého muže z Novojičínska, ke kterému osudného dne v září 2020 zavítal se svou tehdejší družkou. Společnost nejprve popíjela venku, pak se přesunula k důchodci. Alkohol opět tekl proudem, koukalo se na porno, hostitel poté ženě nečekaně nabídl manželství.

„Nabídl jí, aby si jej vzala a starala se o něj,“ uvedl státní zástupce. Juraj G. celou diskusi zaslechl a podle žalobce staršího muže napadl. Zasadil mu několik ran pěstí. Seniorovi se udělalo špatně a šel spát. Později po probuzení zamířil zpět do pokoje, kde do něj podle státního zástupce Juraj G. strčil. „Poškozený nekontrolovaně upadl na záda a udeřil se hlavou o podlahu,“ dodal žalobce. Výsledkem byla vážná poranění mozku a smrt.

Nevinen

Juraj G. vinu odmítl, připustil jen, že dal důchodci dvě facky poté, kdy se stal sám terčem jeho útoku. Obžalovaný prohlásil, že když při sledování porna navrhoval změnu filmu, senior ho napadl.

„On mi dal pěstí, já mu dal facky, trochu jsem mu poškrábal oko,“ připustil obžalovaný, který u soudu několikrát zopakoval, že se smrtí seniora nemá nic společného.

Ostravský soud mu neuvěřil a poslal jej na osm let za mříže. Juraj G. se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde ale zastání nenašel. Jeho odvolání senát zamítl jako nedůvodné a osmiletý trest potvrdil. Verdikt je pravomocný.