Okresní soud mu letos v lednu vyměřil dva roky vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Současně mu uložil peněžitý trest ve výši 100 tisíc korun a čtyřletý zákaz řízení.

Motorista se odvolal ke Krajskému soudu v Ostravě, u kterého se snažil dosáhnout zmírnění trestu zákazu činnosti. Jak vysvětlil, řízení potřebuje ke své práci. Soud ale v pátek jeho odvolání zamítl jako nedůvodné a původní verdikt v plném rozsahu potvrdil. Svou roli sehrála i skutečnost, že se muž v minulosti dopustil závažných dopravních přestupků. „Není to trest nepřiměřeně přísný,“ řekl předseda senátu s tím, že zákaz řízení lze ukládat v rozmezí od jednoho roku až do deseti let. Verdikt je pravomocný a není proti němu odvolání.

DALŠÍ TRAGÉDIE

Odvolací krajský soud se bude zabývat i dalším tragickým případem, který se stal na přechodu smrti v Ostravě-Porubě. Jde o odvolání dvacetiletého mladíka, jenž byl letos v únoru Okresním soudem v Ostravě odsouzen ke třem rokům vězení. Předloni v září na přechodu smrti srazil devětaosmdesátiletou ženu a desetiletou dívku.

Důchodkyně zraněním podlehla, školačka utrpěla vážná zranění. Mladík také dostal desetiletý zákaz řízení.

Motorista sedící za volantem automobilu značky Fiat se podle znaleckého posudku řítil k přechodu rychlostí 113 kilometrů v hodině. V době střetu mělo auto rychlost kolem sedmdesáti kilometrů. V daném místě je povolena padesátka. Řidič vinu nepopřel, tvrdil však, že mu selhaly brzdy, se kterými měl dlouhodobé problémy. Proti rozsudku se odvolal ke krajskému soudu.

Po tragických nehodách prošel přechod smrti změnami, které by měly zvýšit jeho bezpečnost, další úpravy se chystají.