„Jeho odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodné. Krajský soud správně vyhodnotil všechny důkazy a následně rozhodl o vině a trestu," uvedl mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský. Podle soudu Větrák jednal zákeřně a bezcitně.

Hřáli si hada na prsou

Zavraždění byli Větrákovi vzdálení příbuzní. Nabídli mu pomocnou ruku v době, kdy neměl zaměstnání. Oslovoval je strejdo a teto. Pracoval u nich ve firmě a nakonec se sblížil s jejich dcerou. Choval se mile a záhy si získal důvěru okolí. „Rodiče ho přijali. Dva roky to bylo v pořádku," uvedla dcera zavražděných manželů, která až postupem času začala zjišťovat, jaký Větrák ve skutečnosti je. Vyklubal se z něj chorobný lhář a klasický domácí tyran. Přítelkyni v návalu vzteku škrtil a bil ji. „Když jsem mu říkala, že lže, nebo že něco udělal špatně, tak mě napadl. Většinou mě škrtil. Jednou jsem se zamkla v pokoji a čekala dvacet minut. Pak jsem odemkla. Přiskočil ke mně, škrtil mě a řval, že se nemám co zamykat," vypověděla dívka, která si našla nového přítele a s Větrákem se rozešla. Přesto ji stále volal, navštěvoval ji a psychicky terorizoval. Dokonce po ní chtěl, aby zabila svého kocoura. „Kocour byl můj mazlíček. Chtěl, abych ho podřízla jako důkaz, že ho mám stále ráda," líčila soudu.

Zoufalá dívka musela vyhledat psychologickou a posléze i policejní pomoc.

Navíc se ukázalo, že Větrák z rodinné firmy ukradl přes půl milionu korun, manželům dlužil i další peníze.

Msta, dluhy

Větrák podle soudu vraždil z pomsty, zároveň se chtěl tímto způsobem zbavit věřitelů. Vše naplánoval. Věděl, že manželé na víkend jezdí za svými dcerami do Čech. Vloupal se do jejich rodinného domku a počkal, až se vrátí. Pak je postupně zabil a těla odtáhl. Každá z obětí utrpěla více než deset bodnořezných ran. Hned několik z nich bylo smrtelných.

Větrák se pak setřením krve snažil zahladit stopy. Z domu vzal různé věci a v autě mrtvých manželů odjel do Prahy. Zde navštívil bývalou přítelkyni, které ještě předtím z telefonu zavražděných rodičů posílal textové zprávy, aby vzbudil zdání, že je vše v pořádku. Dokonce u dívky přespal a druhý den se vrátil do Města Albrechtice, kde jej zatkla policie.

Lítost?

Větrák po svém zadržení odmítl vypovídat. U soudu se k činu přiznal. „Chtěl bych se doznat. Je mi to moc líto. Svým jednáním jsem zasáhl širší okruh obětí. Nebylo to ale plánované. Některé věci uvedené v obžalobě nejsou pravdivé. Nic to ale nemění na tom, co se stalo. Je mi to líto," řekl Větrák před ostravským soudem. Během jednání u vrchního soudu se hájil tím, že vlastně ani netuší, jak se mu v osudnou chvíli dostal nůž do rukou. Proti verdiktu vrchního soudu není odvolání.