Krajský soud v Ostravě vyhověl stížnosti, kterou si proti vzetí do vazby podal jeden z mladíků obviněných z útoku na zpěváka Michala Hrůzu. Devatenáctiletý obviněný tak vazbu opustí.

„Podal stížnost proti vzetí do vazby. Soud změnil původní stanovisko a mladíka propustil. Obavy z jeho útěku nebo ovlivňování svědků neshledal jako důvodné," řekl Deníku mluvčí Zecha. Druhý mladík prozatím ve vazbě zůstává. „Ten stížnost proti vzetí do vazby nepodal," upřesnil Dalibor Zecha.

Druhý útočník stížnost podal také. Ještě před projednáním ji ale stáhl. Ve vazbě zatím zůstává.

Okresní soud v Ostravě, který o vzetí do vazby rozhodl, jako důvody uvedl hrozbu útěku a riziko, že bude ovlivňovat svědky. „Většina svědků již byla vyslechnuta. Útěk podle krajského soudu nehrozí," řekl jeho mluvčí.

Oba útočníci byli zadrženi na základě výslechů svědků a záznamu kamerového systému. Následně byli obviněni z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Vzhledem k těžké újmě na zdraví tak mohou v případě usvědčení a odsouzení počítat s trestní sazbou 5 až 12 let.

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku ale zůstal po půlnoci sám. Později se pak na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku. Jeho manažerka 29. července potvrdila, že ho lékaři probudili. Policie oba mladíky obvinila z útoku po několika dnech. Obviněni byli z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.

Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna opustil ostravskou městskou nemocnici. Jeho léčení pokračuje v některém z rehabilitačních zařízení v Čechách.