Jednání je nařízeno na 18. května. Deníku to sdělila mluvčí soudu Lucie Olšarová.

Jde o elektronické a datové nosiče, které lze poskytnout pouze se souhlasem České advokátní komory. Ta však vydala odmítavé stanovisko. Materiály se podle ní týkají advokátní praxe. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a Okresní soud v Ostravě se již dříve obrátily na ostravský krajský soud. Ten může nahradit nesouhlas advokátní komory.

Krajský soud v Ostravě rozhodoval o věcech poprvé vloni v listopadu. Stalo se tak rámci dvou jednání. Obě byla odročena. „Soudkyně má povinnost se s listinami seznámit a poté rozhodnout, zda je možné je vydat pro účely trestního řízení, nebo se na tyto listiny vztahuje povinnost advokáta zachovávat mlčenlivost," uvedl tehdy Dalibor Zecha z krajského soudu.

Soud posléze oslovil znalce a znalecký ústav kvůli analýze nosičů.

V listopadu byl u soudu i Ivan Langer. „Není to jednání o mně. Je to jednání o věcech, které souvisejí s povinností advokáta zachovávat mlčenlivost. Je to jednání o tom, zda budou v případě trestního řízení dotčena práva třetích osob, tedy klientů advokátů," řekl Deníku Ivan Langer.

V takzvané olomoucké kauze jsou stíháni ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku či z podplácení hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, někdejší náměstek krajského policejního ředitele v Olomouci Karel Kadlec a jeho kolega z odboru hospodářské kriminality Radek Petrůj. Kadlec byl od policie propuštěn, Petrůj má pozastaven výkon služby. Čtvrtým obviněným je podnikatel Ivan Kyselý.