Muže nyní stihl trest. Verdikt si ale k okresnímu soudu vyslechnout nepřišel. Jednání proto probíhalo v jeho nepřítomnosti.

K činu došlo v bytě v Ostravě-Hrabůvce. Bylo kolem půlnoci, když chtěl chovatel šestiletému bulteriérovi slyšícímu na jméno Swen nasadit na krk límec. Swen ho vzápětí kousl do ruky. To muže rozlítilo. Vzal páčidlo a vší silou udeřil do klece. Další rána už směřovala na psa.

Mladík se k ubití Swena přiznal. Ostrava, 23. září 2021.
Mladík z Ostravy měl za rok několik psů. Posledního umlátil páčidlem a lopatou

„Udeřil ho takovou silou, že kovová klec, v níž byl pes umístěn, zůstala prohnutá. Pes byl po úderu otřesen. Psa poté z bytu vynesl ven a zasadil mu další ránu páčidlem do hlavy,“ uvedla státní zástupkyně s tím, že Swen na útok reagoval kňučením. Muž nakonec s bezvládným, ale stále žijícím psem odjel do lesa do Polanky nad Odrou, kde popravu dokončil. 

Smrtící úder do hlavy mu zasadil lopatou a tělo zakopal. „Zvířeti před smrtí způsobil vysokou míru fyzického a psychického utrpení,“ konstatovala státní zástupkyně, která jednání kvalifikovala jako trestný čin týrání zvířat spáchaný trýznivým způsobem.

Muž se u soudu k zabití psa přiznal a projevil lítost. Nakolik byla upřímná, ví jen on sám. „Upřímně a šíleně toho lituji. Bylo to v důsledku toho, že mě ten pes kousl do ruky, konkrétně do palce levé ruky. Lekl jsem se a zpanikařil. Opravdu toho lituji,“ prohlásil mladík, který byl obžalován i z majetkového deliktu.

Podle státní zástupkyně se vloupal do garáže rodinného domu v Ostravě-Petřkovicích. Dovnitř se dostal po vyháčkování okna, následně zevnitř otevřel vrata a vzal motocykl značky Babeta za šest tisíc korun.

Muž odmítl, že by motorku ukradl. „Nemám s tím nic společného,“ prohlásil. Podle soudu ale byla jeho vina prokázána.

Mladík se před soudem zodpovídá z ubití svého psa Swena.
Kruté týrání psů v Ostravě u soudu. Swena muž umlátil lopatou a zakopal

Za trestný čin týrání zvířat mu hrozilo až šestileté vězení. Soud mu nakonec vyměřil podmíněný dvouletý trest s odkladem na tříletou zkušební dobu. Kromě toho dostal pětiletý zákaz držení a chovu zvířat, konkrétně psů. Rozsudek není pravomocný. Žaloba si ponechala lhůtu k vyjádření, muž k soudu nepřišel.