Falešné recepty, milion tablet léku na hubnutí Adipex, čtyři obžalovaní zaměstnanci a provozovatelé lékáren. To vše figuruje v případu, kterým se ve středu začal zabývat Krajský soud v Ostravě.

Hlavní obžalovaný je Slovák Michal V. (43 let) ze Žiliny, který podle státní zástupkyně od června roku 2014 do listopadu 2016 v lékárně v Ostravě-Hrabové na nepravé recepty, případně i bez nich, převzal tisíce balení léků na předpis. Konkrétně se jednalo o Adipex a Sanval.

U prvního medikamentu získal přes milion tablet, u druhého více než padesát tisíc. Léčiva vyvezl na Slovensko.

Zdravotní sestra uvedla, že léky kradla kvůli svému tehdejšímu příteli.
Zdravotní sestra neuspěla s odvoláním proti dvouletému pracovnímu omezení

„Objednával velká množství nejméně dvou druhů léku dostupných pouze na lékařský předpis. Objednané léky bez řádného oprávnění vyzvednul a obratem je vyvezl do Slovenské republiky,“ řekla státní zástupkyně Daniela Srbová. Muži hrozí osm až dvanáct let žaláře. Jako jediný je stíhán vazebně.

Další tři obžalovaní, na které se vztahuje stejná trestní sazba, jsou souzeni na svobodě. Jako provozovatelé či zaměstnanci lékáren měli s obžalovaným spolupracovat.

„Prodejem neoprávněně utržili zisk,“ konstatovala žalobkyně, podle které mohli prodejci již na první pohled poznat, že recepty nejsou pravé. Objevovala se na nich stejná jména lékařů a byly psané na tytéž občany ze Slovenska. Obsahovaly i další nesrovnalosti.

Řezbář velkých soch a autor největšího dřevěného vyřezávaného betlému v životní velikosti Jiří Halouzka vyřezal i největšího čápa. Objednal si jej u něj Andrej Babiš, socha je určena pro farmu Čapí hnízdo.
Obří čáp pro Babiše, kterého si objednal u řezbáře Halouzka, opustil Jeseníky

Lékárna v Hrabové při získání potřebného množství medikamentů údajně spolupracovala i s další lékárnou, pomocí které dokázala zajistit požadované množství. Jako právnické osoby jsou souzeny i obě lékárny.
Hlavní líčení je plánováno do pátku. Rozsudek ale nepadne.

Z jednání se omluvil jeden z obžalovaných, který je na dlouhodobě plánované zahraniční dovolené. Dotyčný v první fázi procesu požádal, aby se jednalo v jeho nepřítomnosti. Soud mu vyhověl.

Uzavírka ulice Horní v Ostravě-Jihu, frézování a pokládka nového asfaltového povrchu.
Na Jihu se tvoří hodinový „štrúdl“. Řidiči zuří