Nejzávažnější případ se stal v březnu 2000 v Olomouci. Vytipovali si poštovní vůz, jehož řidiče střelili do hlavy. Kurýr jako zázrakem přežil, zranění však zanechala trvalé následky.

„Je zcela invalidizován a odkázán na pomoc jiných," řekla předsedkyně senátu s tím, že muž má i velké psychické problémy. Pachatelé tehdy získali přes dva miliony korun.

Předení se odehrálo 3. března na třídě Svobody. V okamžiku, kdy řidič přepravního vozu vystoupil z auta, aby zavřel bránu, přiskočil k němu podle obžaloby Doležel s pistolí v ruce.

„Z bezprostřední blízkosti na něj třikrát vystřelil. Zasáhl jej dvakrát. Do hlavy a hrudníku," uvedl státní zástupce David Bartoš. Kurýr utrpěl velmi vážná zranění. Přežil jen díky vysoce specializované odborné pomoci. Doležel a Kaňka po činu nasedli do vozu s penězi a odjeli k rybníku. Vzali přes dva miliony korun, o které se rozdělili. V autě však přehlédli hotovost ve výši tři sta tisíc korun.

U některých zločinů Kaňkovi a Doleželovi asistovali komplici. Jejich trestní stíhání však již bylo promlčeno.

Případy starými až dvacet let se policie začala zabývat poté, co se v jednom z aktérů – Doleželovi – zřejmě hnulo svědomí. Při vyšetřování jiné kauzy, v níž figuruje, se přiznal k dřívějším násilnostem a usvědčil i Kaňku. Před soudem vystupoval jako spolupracující obviněný. Jak ale konstatoval soud, statut spolupracujícího mu nebylo možno přiznat. Přesto senát jeho přiznání a pomoc při objasnění posoudil jako polehčující okolnost.

Oba byli mimo jiné uznáni vinným z pokusu o vraždu. Devatenáctiletý trest uložený podle tehdejších zákonů spadá do kategorie výjimečných. Rozsudek není pravomocný.