V rámci odvolacího řízení potvrdil tříletý trest pětadvacetiletému Radku Opiolovi z Ostravy, který se v květnu loňského roku rozdělil o dávku heroinu s devatenáctiletou drogově závislou dívkou, jež po její aplikaci zemřela. Vrchní soud tak v plném rozsahu potvrdil verdikt ostravského krajského soudu, proti kterému se Opiol odvolal. „Jeho odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodné,“ řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Opiol však nebyl odsouzen kvůli smrti dívky, ale pouze za to, že obstaral a poskytl drogu. Znalecké posudky totiž prokázaly, že dávka, kterou si od něj vzala, by ji sama o sobě nezabila. Zřejmě ještě předtím užila něco dalšího.

Tragédie se stala v květnu loňského roku v Opiolově bytě v Ostravě-Zábřehu. Mladík do té doby dívku z Ostravska neznal. Seznámil je až společný známý, který ji během jediného roku dokázal přivést až na samé drogové dno.

Dívka pocházela z dobře situované slušné rodiny. Až do svých osmnácti let neznala nic jiného než studium. Patřila k premiantům třídy. Pak na koncertě poprvé zkusila drogy. Během roku se z ní stala narkomanka. Rodiče poměrně záhy zjistili, že bere drogy. Dvakrát ji přiměli k nastoupení léčby. Ani to však nepomohlo.

V té době již byla pod vlivem svého přítele, který uměl manipulovat s lidmi. Dotyčný bral delší dobu heroin i jiné látky. Jednou v drogovém opojení nabyl dojmu, že je duch. Aby si to ověřil, postavil se na koleje proti jedoucímu vlaku. Předpokládal, že jím souprava jako duchem pouze projede a nic se nestane. Spletl se a přišel o ruku… Jak již dříve uvedl otec mrtvé dívky, je s podivem, že tento muž, který jeho dceru zničil, v soudním procesu figuroval pouze jako svědek.

Související články:Narkoman byl odsouzen, ne však za heroinovou smrt

Během roku drogy slušnou dívku připravily o život

Drogy a boj proti jejich dealerům v Ostravě