Mýlek loupil v červenci a srpnu loňského roku. Důvodem byla jeho tíživá finanční situace. Čtyřikrát se objevil v Ostravě-Hrabůvce, na poslední výpravu se vydal do Frýdku-Místku.

Celkem způsobil škodu za téměř 150 tisíc korun. Jedna z obětí utrpěla těžké zranění – posttraumatickou stresovou poruchu. Mýlkovi proto hrozilo pět až dvanáct let vězení.

K prvnímu zločinu došlo 31. července v herně Intacto v Ostravě-Hrabůvce. Barmanka, které Mýlek řekl, aby mu dala všechny peníze, si zpočátku myslela, že jde o žert. Když ale vytáhl nůž dlouhý pětadvacet centimetrů, dala mu jedenáct tisíc korun. O osm dní později vstoupil do stejné herny. Tentokrát si odnesl jen sedm tisíc korun. Tyto peníze však na pokrytí jeho výdajů a vyrovnání dluhů nestačily. Proto se nad ránem 12. srpna objevil v herně Panter v Ostravě-Hrabůvce. Opět hrozil nožem. Získal přes padesát tisíc korun. Po deseti dnech přepadl hernu Casino v Ostravě-Hrabůvce.

V závěru loňského srpna vyrazil do Frýdku-Místku, konkrétně do Sport Baru Pauze. Loupeží získal kolem patnácti tisíc korun.

Mýlka před přísnějším trestem zachránila jeho dosavadní bezúhonnost a také to, že se sám přihlásil policii. Rozsudek zatím není pravomocný. Mýlek i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření.

Během posledních dnů jde již o druhý podobný případ, kterým se Krajský soud v Ostravě zabýval. Minulý pátek poslal na čtyři roky do vězení jedenadvacetiletého Josefa Muroně z Frýdku-Místku. Mladík s maketou pistole vtrhl do šesti provozoven ve Frýdku-Místku, ze kterých si odnesl přibližně tři sta tisíc korun. Také on chtěl tímto způsobem řešit finanční problémy.