Loni v září na ubytovně v Martinově podle rozsudku silně opilý brutálně a ze žárlivosti ubodal svou o tři roky mladší manželku. Žena na místě zemřela a neměla šanci útok přežít. Odsouzený se pokoušel napadnout i jejího milence. Toho ale zranil lehce.

Machovský před soudem přiznal, že žárlil. Že se bál posměchu kamarádů a chtěl, aby k němu žena vrátila. Během procesu ale tvrdil, že si nepamatuje na nic, co by souviselo s vražedným útokem. Odsouzený i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Manželský pár, který se na ubytovnu v Ostravě-Martinově dostal po vystěhování kvůli neplacení nájmu, měl dlouhodobě problémy. Před soudem vyšlo najevo, že žena byla Machovskému opakovaně nevěrná, a ten ji kvůli toho několikrát napadl. Během pobytu v ubytovně se dokonce přestěhovala k jednatřicetiletému muži.

Ráno 21. září ji Machovský v pokoji milence viděl ležet na posteli. Snaha přesvědčit ji k návratu nebyla úspěšná. Vrátil se proto do svého bytu a choti zabalil zbytek věcí, pro které si pak přišla. Silně opilý muž ji doprovodil až ke dveřím nového bytu. V té době už měl za pasem schovaný nůž.

Se slovy, že "když ne on, tak nikdo", ji pak chytil pod krkem a nožem pak několikrát bodl do hrudi. Přítel napadené ženy se mu v dalším útoku snažil zabránit. Sám byl lehce zraněn, ale vraha se mu odzbrojit nepodařilo. "Snažil se přivolat pomoc. Toho odsouzený využil a svou oběť dodělal," řekla dnes soudce.

Dodal, že žena se aktivně bránila a nůž ji zranil osmkrát. Některé rány zasáhly plíce či srdce a byly smrtelné. "Žena neměla šanci útok přižit. Lékaři jí nemohli pomoci," řekl soudce. Podle něj Machovský jednal sobecky. "Když ji nemohl mít on, tak nikdo. Chtěl ji potrestat za předchozí nevěry a zabránit jí v dalších," řekl předseda senátu. "Bral do ruky boží moc. Nikdo nemá právo někoho zabít," zakončil.