K útoku mělo dojít ve středu 18. listopadu přímo v Malenovicích. Mezi napadenými jsou údajně i jeho děti. Policie jen sdělila, že událost začala prošetřovat.

„Zatím můžeme jen potvrdit, že šetříme napadení jednoho občana Malenovic. Žádné další podrobnosti zveřejňovat nebudeme. Můžeme jen dodat, že pachatele nemáme. Na možné motivy činu je ještě brzo. Policisté budou případ vyšetřovat v součinnosti s občany. Doufáme, že se nám podaří najít svědky, jejichž výpovědi nám pomohou,“ prohlásil včera dopoledne tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Na další dotazy, kde přesně se přepadení mělo odehrát – a zdali do něho byly zapojeny i starostovy děti, už nechtěl vzhledem k možnému narušení vyšetřování detailně odpovídat. „A jaké zranění utrpěl? To už vůbec konkretizovat nebudeme,“ prohlásil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Obyvatelé obce jsou zaskočeni


Redakci se podařilo dovolat i samotnému starostovi s dotazem, co se vlastně stalo. Starosta jen potvrdil, že byl ve středu v obci přepaden. „Více se k tomu ale nechci vyjadřovat. Zrovna kvůli tomu jedu do nemocnice,“ řekl jen starosta Malenovic Vladimír Malarz. Nechtěl se vyjádřit ani ke svému zdravotnímu stavu. „Bude to ale dobré,“ ujistil pouze starosta.

Abychom se k incidentu přece jen dověděli něco více, zkontaktovali jsme několik osob z obce, kteří starostu dobře znají. Všichni ovšem reagovali v podobném duchu. „To jste mě pořádně zaskočil, zní to opravdu jako z nějakého filmu. To se tu asi ještě nikdy nestalo. V ten samý den jsem totiž přímo na obecním úřadě se starostou jednal ohledně stavby jednoho objektu. To jednání jsme měli dopoledne, takže o nějakém nočním přepadení opravdu nic nevím,“ zamyslel se Ladislav Studený ze společnosti P.O.M.A. v Malenovicích.

Dovolali jsme se i jednomu zastupiteli, jenže ten se po sdělení dotazu vyjádřil jen následovně: „Nezlobte se, jenže k tomu vám nic neřeknu.“

MARTIN ŠRUBAŘ
JANA RUMIANOVÁ