Cílem je upozornit na zločiny, ke kterým dochází za dveřmi bytů a domů. Oběťmi bývají partneři, rodiče, prarodiče a nepřímo i děti, které jsou mnohdy svědky brutálních útoků.

Kampaň má lidem dodat odvahy, aby se obrátili na policii či odborná centra. Oslovuje také veřejnost, která je často lhostejná k tomu, co se děje v bytech jejich sousedů či známých. „Přetrvávají stereotypy, že jde o problém dvou dospělých lidí, kteří to musejí zvládnout sami. Tak ale tomu není. Ta oběť to sama nezvládne,“ prohlásil ředitel ostravské policie Tomáš Landsfeld.

Plakát kampaně NAJDETE ZDE!

V rámci kampaně, která potrvá několik měsíců, bude rozdáno a rozvěšeno na pět tisíc letáků, plakátů a brožurek. Objeví se v supermarketech, úřadech, školách, školkách, policejních služebnách, služebnách městské policie a prostředcích městské hromadné dopravy, kde budou také vysílány zvukové nahrávky. Celkové náklady kampaně činí 122 tisíc korun. V této částce jsou zahrnuty i hračky pro děti, která například jejich matky při útěku z domu přivedou s sebou na policejní stanici. Vše je hrazeno z preventivních programů ostravského magistrátu. „Policii to nestálo ani korunu. Snažili jsme se ušetřit i tím, že jsme si letáky a brožury navrhovali sami,“ dodal Landsfeld.

Mediální tváří kampaně je Miss ČR a Miss Europe 1995 Monika Žídková. „Spousta žen se o tom bojí mluvit, stydí se,“ řekla Žídková, podle které je nutné situaci řešit.

„Když díky této kampani zachráníme jedinou ženu, budeme úspěšní,“ uvedl ředitel ostravské policie Tomáš Landsfeld s tím, že policisté na Ostravsku mají s domácím násilím bohaté zkušenosti a v odhalování a řešení těchto případů patří k nejlepším v republice. „Ostravští policisté se řešením domácího násilí zabývají již jedenáct let,“ dodal Landsfeld. Do poloviny září bylo na Ostravsku vykázáno dvaatřicet osob, což je více než vloni za celý rok. V rámci republiky je Ostravsko i celý Moravskoslezský kraj na čelném místě v počtu vykázání. Svou roli hraje nejen sociální struktura obyvatelstva, ale především zkušenost policistů a dalších odborníků zabývajících se domácím násilím. Jde zejména o experty z intervenčních center soudce, kteří v rámci občanskoprávních i trestních řízení tyto případy řeší.