Mnohdy nejde o nic menšího než o sex a peníze. V dobách dřívějších navštěvovaly Stodolní ulici takzvané uspávačky, které v barech okouzlily sexuchtivé návštěvníky a pak se od nich nechaly pozvat domů. V nestřeženém okamžiku jim do pití daly lék Rohypnol. Když muži usnuli, ukradly jim, co se dalo, a odešly. Současné moderní děvy jsou chytřejší.

Jedna z nich vloni ve Stodolní ulici svedla muže. Po nějakém čase ho kontaktovala s tím, že je s ním těhotná. Jak se později ukázalo, lhala. Vyšlo také najevo, že se údajnému otci představila smyšleným křestním jménem i příjmením. Postupně z něj vylákala přes deset tisíc korun. Tvrdila, že peníze potřebuje na lékařský zákrok.

Později své požadavky stupňovala. Prý má vícečetné těhotenství a potřebuje peníze na různá vyšetření. Muž ale na vydírání nepřistoupil. Případem se pak začala zabývat policie, která ženu usvědčila ze lži. Falešné nastávající matce hrozí za podvod až tři roky vězení.

ŠVÉDSKÁ TROJKA

Na Stodolní ulici nezapomene ani muž z Ostravy, který se v létě 2017 seznámil v jednom z barů se dvěma ženami – blondýnkou a snědou kráskou. Bavili se o všem možném, včetně erotických hrátek ve třech, což byl jeho sen. Domluvili se na částce, pak si obě odvedl k sobě domů. Když mělo dojít na „věc“, jedna z nich couvla s tím, že chce další peníze.

Následovala hádka a mužův požadavek na vrácení již zaplacené částky, což návštěvnice odmítly. Muž zamkl dveře. Jedna z žen se pak domáhala odchodu s nožem v ruce. Došlo k potyčce, při které pan domácí utrpěl zranění. Erosenky mu nakonec peníze vydaly a mohly jít pryč. Případ se dostal až k policii a posléze i k soudu. Ten dívce s nožem vyměřil za vydírání a ublížení na zdraví podmíněný trest ve výši dva a čtvrt roku - více zde.

NAPADENÍ HRŮZY

Michal Hrůza

Stodolní ulice je místem poměrně častých potyček, při kterých teče i krev. Nejvíce se hovořilo o napadení zpěváka Michala Hrůzy v červenci 2014. Hudebník zde zavítal po koncertě na ostravském Festivalu v ulicích. V té chvíli vyšla z baru skupinka lidí, kteří se začali bít. Někteří se váleli po zemi.

Hrůza je napomenul, pak pohrozil přivoláním policie. V té chvíli se k němu vydali dva z aktérů bitky. Hrůza po úderu pěstí spadl na chodník. S krvácením do mozku skončil v Městské nemocnici Ostrava, kde se podrobil náročné operaci. Rekonvalescence trvala několik měsíců. Mladík, jenž hudebníka udeřil, dostal dva a půl roku vězení, druhý z mužů odešel od soudu s ročním podmíněným trestem - více zde.

AMBICIÓZNÍ MODELKA

Soud s bývalou modelkou.

Ve Stodolní ulici se v roce 2014 začal psát konec kariéry ambiciózní modelky Sarah Ch. z Karvinska, která chtěla dobýt světová mola. Svého času slavila úspěchy v zahraničí. Temperamentní dívka však měla problémy s udržením nervů na uzdě. Na parketu baru ve Stodolní ulici v roce 2014 pořezala sklenicí ženu. Za to byla odsouzena ke třem rokům vězení s podmíněným odkladem. Ve zkušební době však naprosto shodným způsobem po malicherné hádce v baru v Orlové-Lutyni zranila dívku. Soud jí vzhledem k předchozímu odsouzení vyměřil pět a půl roku žaláře. A podmíněný trest za incident z roku 2014 změnil na tři roky žaláře. Modelka tak stráví ve vězení osm a půl roku - více zde

STŘELBA

Do Stodolní ulice vyrážejí i lidé, kteří rádi nosí zbraně. A někteří je neváhají vytáhnout. Jako v červenci 2008, kdy se ozval výstřel před jedním z barů. Neznámý muž po krátké hádce a drobné potyčce vystřelil na čtyřiadvacetiletého návštěvníka z Olomoucka.
Kulka prošla ramenem a letěla ještě padesát metrů mezi davem návštěvníků procházejících Stodolní ulicí.

Jako zázrakem nikoho dalšího nezasáhla. Zranění muže naštěstí nebylo vážné. Střelec a další člověk pak z místa odjeli. Ze střelby byl obžalován známý pravicový aktivista David Dembinski. Podle policie šlo o vyřizování podnikatelských účtů. Dembinski vinu odmítl. Tvrdil, že byl v době střelby mimo republiku. Soud mu nejprve vyměřil pět a půl roku vězení, později ho ale zprostil obžaloby.

STRAKY

Stodolní ulice je také velkým lákadlem pro nejrůznější zloděje. Ti využívají opilosti návštěvníků a v nestřeženém okamžiku jim berou odložené tašky, mobily a další věci.

Často mají na svědomí i desítky případů. Policisté řešili v minulosti několik takových sérií Jednu z nich měl na svědomí mladík, který řádil několik měsíců. Jeho oběťmi byly zejména ženy a dívky, které si nedávaly pozor na své odložené věci. Drzý zloděj dokázal ukrást i peněženku z tašky nebo mobil z kapsy bundy.

Nechával si peníze, stravenky a telefony, vše ostatní vyhazoval. Mezi těmi, které okradl, byl i muž sedící před automatem. Mladík si všiml, že dotyčný krátce předtím vyhrál nemalou částku, kterou si dal do bundy přehozené přes opěradlo židle.

DÁNOVÉ

Že alkohol teče ve Stodolní ulici proudem, je známá věc. Občas to s pitím někdo přežene. A někdy z toho vzniknou úsměvné historky. Jako v roce 2004, když se v České republice hrálo mistrovství světa v ledním hokeji. Část šampionátu se konala v Ostravě, kam zamířili hokejisté Dánska a jejich věrní fanoušci. Ti potvrdili pravdivost známého rčení o Dánech a pití…

Veselými hrdiny se stali tři Dánové, kteří až do ranních hodin zapíjeli porážku svého týmu ve Stodolní ulici. Po ránu se dopotáceli do hotelu v centru Ostravy. Zpočátku jim nikdo nevěnoval pozornost, protože zde byli ubytováni i další Dánové. Později se však ukázalo, že trojice patří do jiného hotelu.

„Nedokázali si vybavit jeho jméno. Vzpomněli si jen na to, že na budově byla modrá omítka a z okna viděli na McDonald's a na prodejny Volvo a Toyota,“ popsala tenkrát komickou situaci provozní hotelu. A zatímco alkoholem znavení Dánové usnuli ve vstupní hale, personál začal pátrat po jejich dočasném domově.

O pomoc požádal i místní taxikáře, nikdo však nedokázal určit, kde se takovýto objekt v Ostravě či dalších blízkých městech může nacházet. „Téměř bezradná jsem obtelefonovala automobilové pobočky Toyoty i Volva, kde mi řekli, že se s největší pravděpodobností jedná o hotel v Olomouci. To se nakonec potvrdilo. Vzápětí nasedli do taxíků a odjeli. Skutečně byli opilí jako Dánové,“ potvrdila platnost známého rčení provozní hotelu.

K TÉMATU

LÉTO 2014: Titul Baníku i Stanley Cup

Stodolní ulice zažila i velkolepé sportovní oslavy. Nezapomenutelný byl především rok 2004, kdy české fotbalové lize vládl Baník Ostrava. Právě na Stodolní ulici taky fanoušci i samotní hráči zapíjeli ligové výhry a nakonec i zisk titulu. V létě 2004 pak hokejista Pavel Kubina přivezl na Stodolní ulici ukázat i Stanley Cup, který vyhrál v zámořské NHL s týmem Tampa Bay Lightning. „Byla to spontánní akce, kdy jsme s pohárem přišli do oblíbeného baru a prostě do něj do rána nalévali šampaňské,“ zavzpomínal Kubina.

OSLAVA ZISKU STANLEY CUPU se nesla v šampusovém duchu. Po akci Pavla Kubiny museli majitelé nechat bar vymalovat.

Stodolní ulice toho zažila už opravdu hodně. V dobách své největší slávy se stala místem prakticky všech významných oslav umělců, sportovců, politiků, úspěšných podnikatelů i běžných Ostravanů.

Asi vrchol zažila v roce 2004, kdy se konal v Ostravě světový šampionát v ledním hokeji, fotbalisté Baníku Ostrava získali mistrovský titul a třešničkou na dortu bylo, když ve Stodolní ulici slavil i s pohárem zisk Stanley Cupu hokejový obránce Pavel Kubina.

„To, že budeme zisk titulu slavit společně s fanoušky ve Stodolní ulici, bylo jasné. Žilo to tam do rána. Baníkovské chorály se tam celou sezonu zpívaly v každém podniku,“ směje se ještě dnes kapitán mistrovského týmu Baníku Radek Látal.

Bezprostředně po vítězném zápase v Olomouci, který znamenal mistrovskou jistotu, tam dokonce parkoval klubový autobus Baníku.

BAR PTÁK V HRSTI (dnes klub Embargo) byl během mistrovské sezony útočištěm fotbalového Baníku. K pravidelným návštěvníkům baru patřil třeba kanonýr Marek Heinz. Po zisku titulu se tam odehrála i hlavní část oslav, kterou režíroval třeba stoper Pavel Besta

„Vím, že jsme jeli nejdříve na Masarykovo náměstí a pak se jelo na Stodolní. Bylo to spontánní, pařili jsme do rána. Stodolní byla naše,“ přidává své vzpomínky gólman Jan Laštůvka.

„Soukromou“ party se Stanley Cupem si tam v létě 2004 uspořádal hokejový obránce Pavel Kubina, který pohár pro vítěze zámořské NHL přivezl do baru Pták v hrsti. Oblíbené útočiště fotbalového Baníku tak zažilo další velký křest ohněm.

„Oslavy titulu Baníku byly hodně velké a krásné, ale tolik šampusů jako u Stanley Cupu se nikdy nevypilo,“ řekl jeden z majitelů baru.

Do Stanleyova poháru se nakonec nalilo osmdesát pět lahví perlivého moku, podávalo se i mojito nebo whisky. Vzácnou příležitost napít se z poháru neměli jen přátelé Pavla Kubiny, ale i náhodní hosté baru. „Pro mě osobně to byl výjimečný den, který jsem si s rodinou, přáteli i fanoušky skvěle užil. Akce u Ptáka pro mě byla nezapomenutelná. Nelíbila se jen členům americké ochranky, kteří pohár hlídali. Dostal tam pořádně zabrat,“ uvedl Kubina.

Oslavy sportovních úspěchů na Stodolní: