Strážníci nejprve vyjížděli na Dubinu, kde se u popelnice nacházela hromada desek z rozebraného nábytku společně s jiným odpadem. Na místě se nacházeli muž a žena, kteří zrovna přinášeli další odpad.

„Dnes se stěhujeme, proto odnášíme věci z bytu a vyklízíme sklep,“ uvedli shodně s tím, že se jim také rozpadla skříň, proto ji sem odložili. Žena nakonec dodala, že odpad neměla kam jinam dát.

Lidé se svérázným způsobem zbavovali starých věcí.

O několik hodin později svědek na linku 156 oznámil založení další černé skládky, tentokrát v Hrabůvce. „Strážníci nalezli na trávě u domu odložený odpad, mimo jiné matraci, části rozbitého nábytku a kbelíky od barev,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Michael Beneš.

Muž, který věci vynášel, hlídce řekl: „Pomáhám známé vyklízet byt,“ sdělil s tím, že o zákazu odhazování odpadu mimo místa k tomu určená nevěděl. V té chvíli vyšla z domu žena, která prohlásila: „Musím do zítřka vyklidit byt a nemám to kde jinde dát. Dělají to tak všichni.“ Oběma případy se budou zabývat přestupkové komise, které mohou uložil několikatisícové pokuty.