Hodně nezvyklé případy řešili v těchto dnech ostravští strážníci. O práci se jim postaral uprchlý pacient se zavedeným katétrem, šílený motocyklista jedoucí s kloboukem na hlavě a mladík, jenž si po hádce s matkou vybíjel zlost na zastávce městské hromadné dopravy.

Chuť na alkohol

Vážné následky mohl mít útěk jedenačtyřice­tiletého pacienta jedné z ostravských nemocnic. Měl totiž zavedený katétr a hrozilo, že vykrvácí. Do pátrání po muži se zapojili i strážníci, kteří nedlouho poté řešili krádež v obchodě nedaleko nemocnice. Pracovníci ochranky zde přistihli zloděje. Ten se přes pokladnu snažil bez zaplacení přenést dvě láhve vodky. Jak se posléze ukázalo, šlo o hledaného pacienta. „Dotyčný u sebe neměl doklady, proto musel být ke zjištění totožnosti předveden na policejní oddělení. Zde vyšlo najevo, že se jedná o uprchlého pacienta," řekla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová s tím, že dotyčnému nyní v přestupkovém řízení hrozí za krádež alkoholu až patnáctitisícová pokuta.

Elegán

Strážníci měli také co do činění s lehkovážným motoristou. Pětadvacetiletý mladík měl na hlavě místo povinné přilby elegantní klobouk, navíc řídil s více než jednou promile alkoholu. Ve chvíli, kdy se v Ostravě-Hrabůvce blížil k hlídce městské policie, mu klobouk spadl a skončil jen několik metrů od ochránců zákona. „Motocyklista svůj stroj zastavil a šel klobouk zvednout. Strážníci jej oslovili s tím, že se jízdou bez povinné přilby dopustil přestupku. Vzápětí pojali podezření, že pětadvacetiletý muž je pod vlivem alkoholu. Provedli proto dechovou zkoušku, která jejich podezření potvrdila," uvedla Zychová. Motocyklista nadýchal 1,32 promile alkoholu. Případ si převzala Policie ČR.

Zuřivec

V rukou strážníků skončil také dvacetiletý mladík, který kolem půlnoci společně s dvaatřicetiletým mužem kopal do skleněných výplní na zastávce městské hromadné dopravy v centru Ostravy.

Na řádění vandalů upozornil náhodný svědek. Když hlídka dorazila na místo, oba výtečníci seděli na zastávce na lavičce a tvářili se jako spořádaní pasažéři čekající na svůj spoj. „Strážníci ale zjistili, že muži stihli rozbít třiadvacet skleněných výplní. Důvodem vandalismu měl být podle mladšího ze zadržených vztek na matku, druhý se zřejmě přidal z nějaké falešné kolegiality. Oba byli předáni na místo přivolaným policistům," řekla Zychová.